2020 12 03 Konferencja wojtow Bukowina Tatrzanska2467

Wydłużenie ferii do 10 tygodni oraz otwarcie hoteli i gastronomii w ścisłym reżimie sanitarnym to stanowisko samorządowców z terenów górskich. Ich zdaniem turystyka w Polsce nie przetrwa zamknięcia sezonu zimowego.

„Bezpieczny sezon turystyczny jest możliwy” zapewniali samorządowcy, którzy spotkali się dzisiaj (3 grudzień) w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej na konferencji prasowej z przedstawicielami mediów. Przedstawiciele gmin, miast oraz powiatów ponownie przedstawili wspólnie opracowane zasady sanitarne, które dadzą szansę na otwarcie hoteli i restauracji przy bardzo dużych obostrzeniach. O propozycji obostrzeń pisaliśmy w artykule: Proponowane obostrzenia dla hoteli i restauracji

Samorządowcy są pewni, że branża turystyczna nie przetrwa zamknięcia sezonu. Będzie to oznaczać, że turyści w hotelach pojawią się dopiero za 150 dni, co spowoduje falę bankructw i upadłości.

Burmistrz Szczyrku o zamknięciu turystyki powiedział bez ogródek. - Nie ma zimy, nie ma nas. Będzie to dla nas tsunami gospodarcze, które nas zmiecie - mówił Antoni Byrdy.

Samorządowcy z terenów górskich, które porozumiały się w sprawie sezonu zimowego oraz obostrzeń, z którymi są w stanie funkcjonować przedsiębiorcy wystosowali list do Prezesa Rady Ministrów, w którym proszą o spotkanie z premierem, podczas którego będą mogli przedstawić swoje stanowisko.

2020 12 03 Konferencja wojtow Bukowina Tatrzanska2568

Komentarze obsługiwane przez CComment

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Partnerzy

akademia pilkarska cz d nkp podhale
podhalanska sekcja akrobatyczna wytwornia wyobrazni

 

jump planet maciej gebacz
podhalanska sekcja akrobatyczna starostwo powiatowe nt

Galeria

ministerstwo fundusz logo

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

  Kontakt | Polityka prywatności

© 2020 Podhale Nasz Dom