venfest1NOWY TARG. Ponad 300 wykonawców (solistów, recytatorów i grup wokalno-muzycznych) wzięło udział w II edycji Powiatowego Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „W hołdzie Poetom i Muzykom Podhala". Wśród takiego tłumu uzdolnionej artystycznie i przenikniętej patriotycznym duchem młodzieży, wysokie miejsca zdobyli uczniowie klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Czasu venfest2na przygotowanie venfest3repertuaru nie było wiele, ale szkolna schola w składzie: Karolina Stopka, Karolina Jachymiak, Natalia Walas i Dominika Florczyk wystąpiła na venfest4Festiwalu z ambitną interpretacją piosenki „Panie Generale..." z repertuaru Haliny Mlynkovej. Wokalistki przygotował do występu nauczyciel Jakub Mrugała. Tym wykonaniem przejmującego patriotycznego utworu, osnutego na wypadkach naszej historii najnowszej, śpiewające dziewczęta w mundurach zdobyły II miejsce w konkursie muzycznym, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Natomiast uczennica klasy I wojskowo/pożarniczo/policyjnej, Monika Chryczyk, sięgnęła po II miejsce w konkursie recytatorskim (również w kategorii szkół ponadgimnazjalnych), wybrawszy do zaprezentowania przed jurorami i publicznością wiersz Romana Dziobonia „Stóńcie do Apelu".

Fot. z archiwum Szkoły