masven151NOWY TARG. Przyszli masażyści, kształceni w dwuletnim cyklu, w Policealnej Szkole Służb Medycznych Prywatnych Szkół Średnich im. prof. J. Venuleta w Nowym Targu, odbywają właśnie pierwszą praktykę zawodową w wymiarze 80 godzin, czyli dwóch tygodni, w zakładach opieki Zdrowotnej na terenie Podhala.

masven152Bogata masven153oferta masven154dodatkowych masven155kursów i szkoleń, jaką zapewnia ta placówka, umożliwia zdobycie ogólnego przygotowania do wykonywania różnych technik masażu m.in.: masażu klasycznego, Shantala, izometrycznego, tensegracyjnego, stawowego, masażu klasycznego w środowisku wodnym oraz odruchowego (segmentalnego, łącznotkankowego, punktowego).

Dodajmy, że masaże Shantala, izometryczny oraz tensegracyjny wykorzystane są w lecznictwie, w sporcie oraz w odnowie biologicznej.

Przyszli masażyści odbyli już 6-godzinny kurs masażu bańką chińską, z poznaniem historii tej techniki, omówieniem zasad wykonywania, jego oddziaływania (włącznie z efektem antycellulitowym), sposobem prowadzenia klienta (konsultacja, ilość zabiegów, czas trwania zabiegu, ewentualne konieczne modyfikacje i omówieniem ewentualności łączenia tego rodzaju masażu z innymi).

W części praktycznej poznali rodzaje wykorzystywanych do tego celu baniek i technikę ich przystawiania. Uczestniczyli w pokazie i nauce masażu leczniczego i masażu antycellulitowego.

Już niedługo, bo w styczniu, czeka ich kolejny kurs, tym razem masażu prenatalnego. Program obejmuje: masaż prenatalny, taping w okresie ciąży, masaż laktacyjny, masaż rozstępów skórnych, masaż blizny pooperacyjnej cięcia cesarskiego. Po odbyciu kursu uczestnicy znowuż otrzymają dyplomy i programy w językach polskim i angielskim oraz zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Fot. z archiwum Szkoły