scholpar15NOWY TARG. Delegacje związkowców z trzech powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego i limanowskiego – uroczyście obchodziły w Nowym Targu 35. rocznicę zarejestrowania NSZZ „Solidarność”. Uczestniczyli w tym także wiceprzewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „S” z Krakowa Podczas Mszy św., Apelu Poległych i składania wiązanek pod Krzyżem Katyńskim towarzyszył im w tym poczet sztandarowy Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta.

W kameralnej części natomiast koncertowała dla solidarnościowców Schola Parola z tejże placówki, z gitarowym akompaniamentem i pod wodzą swojego nauczyciela, Jakuba Mrugały.

W tym wykonaniu zabrzmiała prawie cała narodowa klasyka – od „Pierwszej Brygady”, przez „Mury” do słów Jacka Kaczmarskiego, po utwory góralskie i mniej znane najnowsze utwory patriotycznego nurtu: pieśń o Ince z płyty „Panny Wyklęte” Kasi Malejonek czy „Panie generale...” z repertuaru Haliny Mlynkovej. Znakomitej wokalnie i nieraz już nagradzanej Scholi słuchacz nie chcieli wypuścić bez bisów.

Kadeci przy 35. rocznicy

Fot. z archiwum Szkoły