NP1050109 Rozdzielczość Pulpitu KopiowanieOWY TARG. 29. stycznia, w pracowni kosmetycznej Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu, odbyło się szkolenie z zakresu przedłużania rzęs adresowane do słuchaczek II roku kierunku technik usług kosmetycznych. Koordynatorem działań była Justyna Królczyk – nauczycielka i opiekunka pracowni kosmetycznej na wspomnianym kierunku.

Kurs ten, zorganizowany przy współpracy z firmą BIAR BEAUTY GROUP z Katowic, oparty został na zP1050112 Rozdzielczość Pulpitu KopiowanieP1050114 Rozdzielczość Pulpitu KopiowanieP1050116 Rozdzielczość Pulpitu KopiowanieP1050117 Rozdzielczość Pulpitu KopiowanieP1050119 Rozdzielczość Pulpitu Kopiowanieasadach unikatowej metody półpermanentnego przedłużania rzęs metodą 1:1. Jak twierdzi prowadząca szkolenie - instruktorka marki NOUVEA LASHES, Marta Wiola: Wiele salonów kosmetycznych przedłuża rzęsy, nie uwzględniając ich kondycji, stąd późniejsze problemy z ich osłabieniem, wynikającym z dodatkowego obciążenia zabiegiem. Dzięki naszej metodzie, opartej na indywidualnym dopasowaniu długości i grubości aplikowanych rzęs, dbałość o formę rzęs naturalnych jest całkowicie zachowana.

Szkolenie rozpoczęło się o godz. 9 rano, wykładem poświęconym zagadnieniom ogólnym z części teoretycznej, potrzebnej w pracy tą metodą.

Następnie słuchaczki w odpowiedni sposób przygotowały do zabiegu swoje modelki i same, "uzbrojone" w profesjonalny sprzęt i akcesoria, przystąpiły do działania.

Opinie na temat stopnia trudności zadania były podzielone, niewątpliwie jest to jednak żmudna praca, wymagająca wielkiej cierpliwości, skupienia i predyspozycji manualnych. Poza wsparciem w kwestii właściwego rozdzielenia rzęs, słuchaczki najwięcej pomocy potrzebowały przy dopasowaniu każdej aplikowanej rzęsy indywidualnie oraz przy doborze odpowiedniej ilości kleju. Wszystkie Panie pracowały z dużym zapałem, w pełnym skupieniu chłonąc cenne wskazówki prowadzącej.

Czas trwania zabiegu przedłużania rzęs w sytuacji wypracowania w/w metody określa się w przybliżeniu na ok. 2 godziny, niemniej jednak w tych okolicznościach zarówno słuchaczki, jak i modelki, przygotowane były na nieco dłuższą sesję...

Całe przedsięwzięcie uwieńczone zostało otrzymaniem przez słuchaczki II roku PSZZ certyfikatów uprawniających je do pracy tą unikatową metodą oraz do zakupu i posługiwania się profesjonalnymi produktami marki NOUVEA LASHES.

Warto również podkreślić, że dzięki tej owocnej współpracy PSZZ w Nowym Targu oraz firmy BIAR BEAUTY GROUP z Katowic, kilka naszych nowotarżanek może poszczycić się teraz hipnotyzującym wręcz spojrzeniem...