ligstrzel17NOWY TARG. Na nowotarskiej strzelnicy LOK trwa jesienny sezon zawodów. Młodzież z różnych miejscowości ma szansę sprawdzenia swoich umiejętności i rywalizowania w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej. Po pierwszej rundzie prym w tych zmaganiach wiodą reprezentacje nowotarskiej „metalki” i „Venuleta”.

Drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Placówek zdobyła 939 punktów, a reprezentacja Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szkołach im. prof. Venuleta – z różnicą tylko 6-ciu punktów w stosunku do liderów – uplasowała się na II pozycji.

III miejsce zajmuje Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 z Nowego Targu, a IV – Zespół Szkół z Jabłonki. Ile punktów uzyskają zgłoszeni do ligowych strzelań gimnazjaliści – dopiero się okaże.

W każdym razie wszystkie ekipy – z wyjątkiem drużyny ZS w Jabłonce – trenowały od września. Nie startują jednak tym razem dwie reprezentacje, które brały udział w ubiegłorocznej lidze: z I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu i z Rabki-Zdroju.

Co ciekawe – II miejsce open w klasyfikacji łącznej kobiet i mężczyzn, zdobywszy w I rundzie strzelań 171 punktów i 4 dziesiątki centralne - zajmuje uczennica I klasy wojskowo-policyjnej z „Venuleta”, Kinga Rusnak.

Termin II rundy jest już ustalony, a III będzie zarazem finałem i czasem sumowania wyników.

Sekretariat Prywatnych Szkół Średnich
im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu
czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00
Nowy Targ, ul. św. Katarzyny 1
tel.: 18 266 75 34, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Międzyszkolna Liga Strzelecka 2017

Fot. z archiwum Szkoły