ligstzrel17POWIAT NOWOTARSKI. Kilkunastoletnią tradycję ma organizowana na nowotarskiej strzelnicy LOK Międzyszkolna Liga Strzelecka. Tradycyjnie też bierze w niej udział młodzież reprezentująca różne placówki oświatowe z całego powiatu. Tegoroczna edycja zwycięstwo przyniosła drużynie Zespołu Szkół Technicznych i Placówek z Nowego Targu, za nią – z niewielką różnicą punktową – uplasowali się kadeci z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu, a III miejsce zajęła ekipa Zespołu Szkół w Jabłonce.

W trzech rundach Ligi Międzyszkolnej (dwie w październiku, jedna w listopadzie) zmagało się pięć reprezentacji, a poziom ich składów można uznać za dobry. Jesień to czas rozgrywania takich zawodów strzeleckich w całej Polsce, jednak na Podhalu zawodnicy muszą wytrzymać temperatury znaczne niższe niż w innych rejonach kraju. Zainteresowanie młodzieży strzelecką rywalizacją jest duże, jednak coraz mniej szkół – ze względów czasowych i finansowych – wystawia swoje drużyny, bo udział wymaga przyjazdów na treningi. W tegorocznej Lidze brakło już np. biorących wcześniej udział ekip z I LO w Nowym Targu i z Rabki-Zdroju.

Bój o czołowe miejsce rozegrał się tego roku między reprezentacjami „metalki” i „Venuleta”. W pierwszej rundzie drużyna „Venuleta” zajęła II miejsce, ze stratą jedynie 6 punktów w stosunku do „metalki”. Z 11 punktami mniej niż „Venulet” na III miejscu znalazł się Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 z Nowego Targu. Dla kadetów była to bardzo dobra pozycja wyjściowa do dalszej rywalizacji. W drugiej rundzie „Venulet” uplasował się na III pozycji, ze stratą 63 punktów w stosunku do „metalki”. W ostatniej rundzie kadeci wywalczyli pierwszą lokatę z przewagą 20 punktów nad „metalką”. Niestety, było to za mało i w rezultacie musieli uznać wyższość rywala. Po trzech rundach ekipie „Venuleta”, która w klasyfikacji generalnej uzyskała 49 punktów mniej niż liderzy, przypadło II miejsce. Nad kolejną drużyną - Zespołem Szkół w Jabłonce – uzyskała ona przewagę 119 punktów.

Skład reprezentacji „Venuleta”, który oprócz pucharu za II miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył kilka medali za wyniki indywidualne po każdej z rund, to: Kinga Rusnak, Justyna Kmin i Patryk Bąk – z klasy I wojskowo-policyjnej; Marta Fyda i Patrycja Karciarz z klasy II policyjnej; Maciej Miłek z klasy II wojskowo-pożarniczej oraz Szymon Horniczak i Łukasz Mrowca z klasy III wojskowo-policyjno-pożarniczej.

Końcowe wyniki po III rundach:

1.ZSTiP - 2881 pkt
2.PLO „Venulet” - 2832 pkt
3.ZS Jabłonka - 2713 pkt
4.ZSO nr 2 - 2711 pkt
5.Gimnazjum nr 2 Nowy Targ - 2606 pkt.

Pucharami były tego roku uhonorowane wyniki od I do V miejsca, a wręczali je w finale prezes Zarządu Powiatowego LOK Michał Maciaszek i wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek.

Sekretariat Prywatnych Szkół Średnich
im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu
czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00
Nowy Targ, ul. św. Katarzyny 1
tel.: 18 266 75 34, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.