akcjakrwiod17NOWY TARG. Mundurowa młodzież z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu, jak zwykle, dołączyła do jesiennej akcji honorowego krwiodawstwa w szkołach średnich powiatu nowotarskiego.

Odbyło się to w auli nowotarskiego „Sokoła”, gdzie od 45 uczniów z dwóch szkół udało się zebrać ponad 20 litrów krwi. Chętnych było jeszcze więcej, lecz zakwalifikowaniu do pobrania krwi stanęły na przeszkodzie przebyte lub nie doleczone choroby, zażywane leki. Z dołączeniem do grona honorowych dawców niektórzy poczekają więc do wiosny.

Ci zakwalifikowani do pobrania, wkłucie i kwadrans na fotelu znieśli dzielnie, tym bardziej, że działał przykład kolegów „weteranów”, którzy oddawali krew już kilkakrotnie. Po może tylko lekkim zawrocie głowy, została im radość pomagania, dzielenia się cząstką siebie i poczucia uczestnictwa w ratowaniu ludzkiego życia. Tak kadecka młódź wdraża się do ofiarności i niesienia pomocy potrzebującym.

Sekretariat Prywatnych Szkół Średnich
im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu
czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00
Nowy Targ, ul. św. Katarzyny 1
tel.: 18 266 75 34, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kadeci - krwiodawcy

Fot. z archiwum Szkoły