P3550533NOWY TARG. Październikowe odwiedziny w nowotarskiej Komendzie Powiatowej Policji były dla kadetów z Prywatnych Szkół im. prof. Venuleta kolejnymi z cyklu takich edukacyjnych wizyt. Przynoszą one zawsze sporą porcję praktycznej wiedzy oraz pozwalają poznać realia pracy stróżów porządku i bezpieczeństwa.

Mundurowa młodzież, która wybrała profil policyjny, przypatruje się tej pracy już pod kątem swojej przyszłej kariery zawodowej.

Pod opieką nadkom. Szymona Kowalczyka kadeci tym razem poznawali bliżej park maszynowy powiatowej policji. Ich zainteresowanie skupiło się przede wszystkim na: wyposażonym w radar i kamery słynnym BMW z grupy Speed (nowej grupy pościgowej powołanej do zwalczania piractwa drogowego), ambulansie grupy powypadkowej, radiowozach, crossach, quadach i rowerach służbowych.

O tym, że policjanci co tydzień odbywają ćwiczenia fizyczne, kadeci przekonali się w siłowni. Umundurowanie i wyposażenie oddziałów prewencji - kaski ochronne, tarcze, kamizelki kuloodporne, nagolenniki, ochraniacze na ręce, rękawice ochronne, pałki szturmowe itd. – prezentował im naczelnik wydziału prewencji, nadkom. Robert Stasik.

W trzech godzinach wizyty znalazł się też czas na rozmowę o specyfice policyjnej służby i o tym, co wiąże się z noszeniem munduru.

To były pierwsze w tym roku szkolnym, trochę zapoznawcze, odwiedziny we współpracującej z mundurowym Liceum nowotarskiej KPP. Ich organizatorzy obmyślają teraz formułę całego cyklu takich zajęć. 

Wizyta w Komendzie

Fot. z archiwum Szkoły