kosmetol7NOWY TARG. Kosmetologia to piękny i przyszłościowy zawód, który każdemu chętnemu pozwalają zdobyć dwa lata edukacji w Policealnym Studium Zawodowym prowadzonym przez Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu.

Pracownia kosmetyki wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę renomowanych firm, umożliwiającą przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów: mikrodermabrazji, pilingu kawitacyjnego, zabiegów z pomocą ultradźwięków, nawet mezoterapii bezigłowej – to jeden z największych atutów kształcenia w tej placówce.

Takiej pracowni mogą stolicy Podhala pozazdrościć nawet podobne ośrodki krakowskie. Podczas zajęć prowadzonych w małych grupach używane są kosmetyki wiodacych firm, bo tylko w takie produkty zaopatruje się Szkoła.

paznokcieven16

Kolejna zaleta zdobywania akurat tutaj tytułu technika usług kosmetycznych, to specjalistyczna kadra. Adeptów kosmetologii uczą wykładowcy krakowskich uczelni oraz nauczyciele prowadzący swoje gabinety kosmetyczne w sąsiednich miejscoowściach. W renomowanych gabinetach, centrach uzdrowiskowych i ośrodkach SPA odbywają się zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w I i II roku kształcenia.

W dwuletnim cyklu Szkoła umożliwia zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych, potwierdzonego certyfikatem – kwalifikacją wyodrębnioną w zawodzie: FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

kosmetol6

Do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w tych specjalnościach szkolna pracownia zdobyła certyfikat Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Nie poprzestaje jednak Szkoła na realizowaniu podstawy programowej, odbywają się bowiem w każdym roku nauki dodatkowe szkolenia i kursy specjalistyczne, prowadzone przez firmy kosmetyczne o długim stażu na rynku oraz gabinety masażu leczniczego. Te podmioty również wydają certyfikaty potwierdzające nabycie dodatkowych umiejętności, a słuchacze w ten sposób aktualizują wiedzę o nowinkach kosmetycznej branży i innowacyjnych technikach.

Wszystkie kosmetyczne czynności, które są przedmiotem szkoleń, kursów i instruktaży, wymagają zarówno technicznej perfekcji, skupienia, jak i estetycznego zmysłu. Zapewnieniu tych warunków sprzyja wyposażenie stanowisk i prowadzenie szkoleń w kameralnych 8 – 12-osobowych grupach. A co jest doświadczeniem niezmiernie ważnym dla praktyki zawodowej – na żywych modelkach. Dlatego pracownie Szkół im. prof. Venuleta mają już ugruntowaną pozycję podhalańskiej kuźni stylistek.

kosmetol4

Zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych to otwarta droga do zatrudnienia w gabinetach kosmetycznych, domach wczasowych, ośrodkach odnowy biologicznej i centrach SPA, termach w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej.

Język angielski (z możliwością wyboru język niemiecki) jako jeden z przedmiotów, w połączeniu z innymi przedmiotami – daje podstawy również do uruchomienia działalności własnej. Słuchacze przez dwa lata poznają bowiem sposoby zakładania i prowadzenia firmy, sprawozdawczości i rozliczeń.

Szkoła Zaoczna przyjmuje absolwentów liceów i techników – ukończenie edukacji na tym etapie jest jedynym warunkiem stawianym kandydatom. Nie ma wymogu zdanej matury ani nie jest ważny wiek słuchacza. Nabór powadzony jest do końca sierpnia, zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.

Fot. z archiwum Szkoły