megitza w szaflarachPod patronatem dziennika internetowego Podhale Region. SZAFLARY. Na trzeci dzień Podhalańskich Targów Noworocznych zawitała "Megitza Trio" by gorącymi rytmami wygrywanymi na kontrabasie rozgrzać zmarzniętą publiczność.

Pomimo zimna mieszkańcy gminy licznie zgromadzili się tego dnia by posłuchać muzyki folk wygrywanej przez zespół "Megitza Trio". Zmarzniętę ręce "Megitzy" nie przeszkodziły jej w tworzeniu muzyki do której nogi same rwały się do tańca. Zebrani chętnie poruszali się w rytmie muzyki i bisom nie było końca. 

Megitza, czyli Małgorzata Babiarz, po powrocie z Chicago koncertuje po całej Polsce i Europie ale także w Stanach Zjednoczonych.  W sumie wydała 6 albumów, z których najnowszy "Gra Folk" wydany został już pod nazwą "Megitza Trio" w składzie ze Stasiem Rzadkoszem - akordeon i Kubą Bobasem - gitara. Płyty dostępne były dla chętnych po koncercie. 

Organizatorzy serdecznie dziękują mieszkańcom i przyjezdnym za liczne przybycie i mają nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz imprez Gminy Szaflary. Jednocześnie zapraszają na ostatni dzień I Podhalańskich Targów Noworocznych, w środę 30 grudnia. Targi odbywają się przez cały dzień, przewidziane są koncerty zespołów regionalnych a o 18:00 wystąpi zespół "Chrząszcze". Zespół pochodzi z Gliwic i gra muzykę z lat sześdziesiątych z repertuaru zespołów "The Beatles" czy "Czerwone Gitary".

Serdecznie zapraszamy.

Koncert "Megitzy Trio" w Szaflarach

Oficjalna strona "Megitza Trio"