Włodek na targachPod patronatem dziennika internetowego Podhale Region. SZAFLARY. I Podhalańskie Targi Noworoczne odwiedzili Włodzimierz Matuszak i Karolina Nolbrzak.

Podczas pierwszego dnia targów odbył się Konkurs Potraw Wigilijnych z atrakcyjnymi nagrodami. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować potrawy wigilijne od podstaw na miejscu targów i oceniani byli przez komisję w składzie: Roberta Stanka - nauczyciela kształcenia rolniczego w Zespole Szkół, Rafała Szkaradzińskiego - wójta Gminy Szaflary i Macieja Szostaka - dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki, która przyznała:

I miejsce: Gool Bistro Szaflary skład: Monika Polak i Jacek Brandys

II miejsce: Restauracja u Pyzy z Olkusza skład: Danuta Szlachta i Jacek Walnik

III miejsce: Patrycja Matrys i Marcelin Hołdak- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

IV miejsce: Restauracja Beef Master "Gorący Potok" skład: Artem Shrbitskiy i Andre Boiko

IV miejsce: Dariusz Pałasz i Sylwester Kruczek - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

Sponsorem nagród było Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki. 

Dla zebranych wystąpiły też Gabrysia Król i Justyna Jarząbek z Bańskiej Niżnej z programem artystycznym. 

Na zaproszenie organizatorów, przybyły do Szaflar gwiazdy serialu "Plebania"; Włodzimierz Matuszak i Karolina Nolbrzak  na koncert zespołu Ahaju Fusion Bolivia. Niewykluczone, że pojawią się także we wtorek na koncercie "Megitza Trio". 

Organizatorem I Podhalańskich Targów Noworocznych jest Gmina Szaflary i Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach. 

Organizatorzy zapraszają w dniach od 28-30 na kolejne dni targów, na których wystąpią: Kabaret Truteń, Megitza Trio i zespół Chrząszcze. 

Galeria zdjęć 

Dzień drugi Targów - występ Kabaretu Truteń

Dzień drugi Targów - Megitza Trio