SZAFLARY. Jak zapobiegać bezdomności psów, jakie psy są na liście tych agresywnych, dlaczegszafpsy1 wyniko psy atakują, a także jak rozpoznać psi język, można było dowiedzieć się na spotkaniu z cyklu „Poznaj mój świat - twój przyjaciel pies”.

Ciekawa prelekcja została zorganizowana na ternie urzędu gminy w Szaflarach. Tym razem uczestnicy mogli dowiedzieć się też o nowym programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz o zapobieganiu bezdomności zwierząt. Szczegóły wyjaśniał inspektor ochrony środowiska Adam Mucha. Przypomniał o inicjatywie gminy związanej z adopcją psów ze schroniska w Nowym Targu, zgodnie z nią każdy mieszkaniec szaflarzańskiej gminy może adoptować psa, który pochodzi z terenu gminy i otrzymać z urzędu 250 zł na zakup potrzebnych dla niego artykułów.

Uczestnicy prelekcji mogli także poznać listę psów uznanych w Polsce za agresywne oraz psi język, czyli sygnały, które daje pies, gdy np. chce atakować. Dzięki temu dowiedzieli się jakich sytuacji unikać, aby psa nie prowokować do agresji. Poznali tez niuanse związane hodowlą psów rasowych.

Spotkania realizowane są w ramach projektu “Pieskie życie w Szaflarach” z programu “Działaj Lokalnie” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która z kolei realizowana jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie przy Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy w Jabłonce.