stzrelpik191NOWY TARG. Ideą imprezy, która z okazji Dnia Dziecka odbyła się na strzelnicy LOK im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu, była popularyzacja strzelectwa sportowego jako bezpiecznej, rodzinnej aktywności, w której brać mogą udział dzieci już od najmłodszych lat. I Strzelecki Piknik Rodzinny zorganizowany przez Klub Strzelecki Szarotka Nowy Targ z okazji Dnia Dziecka, udał się wyśmienicie. 

Charytatywnym celem imprezy na nowotarskiej strzelnicy stała się zbiórka pieniędzy na leczenie Asi Podczerwińskiej, urodzonej z wrodzoną wadą nóżki - hemimelią strzałkową. Jedyną szansą, by Asia mogła chodzić, jest przejście kilku kosztownych operacji.

I Strzelecki Piknik Rodzinny okazał się wielkim sukcesem. Piękna pogoda oraz moc przygotowanych przez organizatorów atrakcji przyciągnęły na nowotarską strzelnicę kilkaset osób. 

Największą popularnością cieszyła się możliwość wypróbowania swoich sił w strzelectwie sportowym. Dzieci i ich rodzice oddawali po 10 strzałów z broni palnej sportowej na dystansie 50 metrów oraz z broni długiej pneumatycznej na dystansie 10 metrów. Zawodnicy wystrzelili ponad 2 tys. nabojów! 

strzelpik192

Pomiędzy strzeleckimi zmaganiami, w których najmłodsi niejednokrotnie zwyciężali w pojedynkach z rodzicami, uczestnicy I Pikniku mieli okazję obejrzeć dwie wystawy: broni i umundurowania (przygotowaną przez pasjonatów militariów) oraz "Koń a sprawa polska” (przygotowaną przez PTH oddział Nowy Targ).

Konkursy, gry i zabawy, zjazd na tyrolce, trening samoobrony, warsztaty "Moja Mała Ojczyzna”, czy przejażdżka zabytkowymi samochodami to tylko kilka z wielu atrakcji, z jakich mogły skorzystać przybyłe na Piknik dzieci.

Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

opr. asz

I Strzelecki Piknik Rodzinny

Fot. Kronos Media