samoburat20NOWY TARG. Szybka reakcja nowotarskich policjantów  tym razem zdołała zapobiec tragedii. Funkcjonariusze uratowali życie 33-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc nadeszła w porę i mężczyzna został przekazany pod opiekę specjalistów.

Sytuacja zdarzyła się kilka dni temu, w południe, na terenie Nowego Targu. 33-latek zadał sobie kilka ciosów w brzuch, po czym zadzwonił na numer alarmowy i opowiedział, co się stało. Natychmiast po odebraniu zgłoszenia policjanci pojechali we wskazane miejsce. Zastali tam zakrwawionego mężczyznę, który nagle osunął się na ziemię. Funkcjonariusze bezzwłocznie udzielili mu pomocy, zakładając opatrunek i do czasu przyjazdu karetki cały czas kontrolowali funkcje życiowe.

Półprzytomnego niedoszłego samobójcę karetka pogotowia zabrała do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji i reakcji policjantów, mężczyznę zdecydowanego już zakończyć życie, gdyż nie radził sobie z problemami, które go dotknęły - udało się uratować.

Wielu osobom zdarzają się okoliczności i stany psychiczne, z których wydaje się im, że nie ma wyjścia.

Ważne, aby w sytuacji kryzysowej nie pozostawały one ze swoimi problemami same i szukały pomocy oraz wsparcia – przypomina i apeluje policja. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są przygotowani, by nieść taką pomoc.

Wsparcie można również uzyskać, dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358

https://pcpr.nowotarski.org.pl/strony/telefony-alarmowe-interwencyjne-i-informacyjne