Arkadiusz Szymczyk Fot. Anna Szopińska MAŁOPOLSKA. W te wakacje konsultanci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich będą prowadzili akcję „Fundusze Europejskie na małopolskich szlakach turystycznych". Przy popularnych trasach staną ich namioty. Dziś akcja będzie prowadzona u wejścia do Doliny Kościeliskiej.

Plakat akcjiInnowacyjny projekt wykorzystuje fakt, że sierpień jest czasem wakacyjnych wędrówek po atrakcyjnych zakątkach. Konsultanci w Małopolsce wyjdą więc z biur do namiotów informacyjnych, w których będzie można uzyskać bezpłatną informację na temat możliwości wsparcia z Unii Europejskiej oraz wygrać atrakcyjne nagrody w konkursach.

Wzorem roku 2011, w dziesięciu popularnych turystycznie miejscach Małopolski Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego promować będzie Fundusze Europejskie. Konsultanci punktów informacyjnych w wyznaczonych dniach, w godzinach od 10 do 14, będą czekać na wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wiedzy o środkach unijnych.

- Ruszyliśmy na małopolskie szlaki dokładnie 1 sierpnia, z Ojcowa, a następnie poprzez Nowy Wiśnicz, Dolinę Kościeliską, Niedzicę, Inwałd, Szczawnicę, Krynicę, Morskie Oko, Sromowce Kąty aż do Rytra, gdzie 30 sierpnia zakończymy naszą wędrówkę po turystycznej Małopolsce – mówi Arkadiusz Szymczyk z biura w Nowym Targu. – Chodzi o to, by wakacyjne podróże stały się inspiracją do podejmowania skutecznych działań w wykorzystaniem europejskich funduszy.

Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego. Współorganizatorzy akcji to: Gmina Rytro, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A, Muzeum Ziemi Wiśnickiej – Zamek w Wiśniczu, Ojcowski Park Narodowy, Park Miniatur Inwałd, Pieniński Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy oraz Zespól Elektrowni Wodnych Niedzica S.A..

Konsultacje odbyły się już przy wejściu do Ojcowskiego Parku Narodowego i na zamku w Nowym Wiśniczu.
Dziś unijny namiot stanie u wejścia do Doliny Kościeliskiej.

Daty i miejsca kolejnych takich informacyjnych spotkań przy szlaku to:
9 sierpnia – Niedzica (Zapora na Jeziorze Czorsztyńskim)
21 sierpnia – Inwałd (Park Miniatur)
22 sierpnia – Szczawnica (Droga Pienińska)
24 sierpnia – Jaworzyna Krynica (Dolna Stacja Kolejki Gondolowej)
27 sierpnia – Morskie Oko (pod Schroniskiem)
29 sierpnia – Sromowce Kąty (przystań flisacka)
30 sierpnia – Rytro (ruiny Zamku)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.