piknik goralski plakat elektroniczny KopiowanieNEW JERSEY. Dziś o godzinie 1 po południu rozpoczyna się „Góralski Piknik". Część dochodu zostanie przekazana dla Polskich Stowarzyszeń na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Nowym Targu dla Chatki i w Jabłonce dla Barki. Imprezie ze szczytnym celem patronuje nasza gazeta internetowa PODHALE REGION.

Na wszystkich czeka wiele atrakcji, a m. in.: muzyka w wykonaniu "Bandziorów" z Chicago, śpiew i góralskie tańce, a wieczorem dyskoteka. Przewidziano też zabawy i niespodzianki dla dzieci, loterię fantową, smakołyki polskiej kuchni, sprzedaż góralskiego rękodzieła i pamiątek. Samą natomiast imprezę rozpocznie uroczysta msza święta. Dzisiejszy Piknik, choć góralski, jest otwarty dla wszystkich, dlatego promowany był nie tylko w polonijnym, ale i w amerykańskim środowisku.
Organizatorem imprezy, która odbywać się będzie na terenie Deutcher Club w Clark w stanie New Jersey jest koło nr 6 Stowarzyszenia Podhalan im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w stanie New Jersey.
Stowarzyszenie Podhalan w New Jersey - Koło nr. 6 im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera jest częścią Związku Podhalan w Ameryce Północnej. Istnieje od 1929 roku. Jego głównym celem jest pielęgnowanie ideałów przywiezionych do Stanów Zjednoczonych przez pierwszych Podhalan, krzewienie kultury polskiej oraz pomoc potrzebującym w Polsce.