pkpzakoane 640x428WARSZAWA/ZAKOPANE. Dzieci nudzą się się podczas podróży w Tatry? To już przeszłość. PKP Intercity uruchomiła w pociągu Ex Tatry specjalny wagon z placem zabaw.

W tzw. Strefie Małego Podróżnika na najmłodszych czeka sporo atrakcji – gry, bajki kanału Boomerang i specjalne menu Wars. W wagonie, oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą. To pierwszy tego typu projekt w Polsce i jeden z niewielu w całej Europie.

- Projekt, który realizujemy wspólnie z kanałem Boomerang został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Przez ostatnie dwa miesiące rodziny jadące nad morze mogły korzystać z mobilnego placu zabaw. Teraz chcielibyśmy udostępnić tę atrakcję podróżnym udającym się do Zakopanego. W planach mamy kolejne projekty tego typu i mam nadzieję, że już niedługo mali pasażerowie będą mogli bawić się w Strefie Małego Podróżnika na kolejnych relacjach – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Express Tatry wyrusza ze stacji Warszawa Centralna codziennie o godzinie 7:48, na dworcu Kraków Główny jest o 10.48 i dociera do Zakopanego tuż po 14.00. Bilety na przejazd dostępne są w trzydziestodniowej przedsprzedaży w kasach. Wagon oferuje 54 miejsca siedzące i jest objęty całkowitą rezerwacją miejsc.