ZAKOPANE. Kompleks Średnich Skoczni, należkompleks skoczni 1 wynikących do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, ma w niedalekiej przyszłości zmienić swoje oblicze.

Końcem ubiegłego tygodnia przeprowadzenie inwestycji obejmującej mniejsze skocznie w Zakopanem zapowiedział na Twitterze Minkompleks skoczni 2 wynikister Sportu i Turystyki Witold Bańka. – Około 40 mln zł zamierzamy przeznaczyć na modernizację i budowę kompleksu skoczni narciarskich w Zakopanem – oznajmił. Jak dodał, będzie to jedna z największych inwestycji w historii Centralnego Ośrodka Sportu.

To bardzo optymistyczna deklaracja, która potwierdza to, jak ważne jest, aby w Zakopanem można było trenować na obiektach nowoczesnych – mówi dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz. – Jako jeden z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich systematycznie zabiegamy o realizację w Zakopanem inwestycji o kluczowym znaczeniu dla rozwoju sportu, w tym z myślą o rozwoju skoków narciarskich – podkreśla dyrektor.

Wstępnie przedstawiona koncepcja zakłada powstanie nowoczesnego kompleksu Średnich Skoczni, który składałby się z pięciu obiektów o różnej wielkości. Taka inwestycja dopełniłaby infrastrukturę pod kątem skoków narciarskich, zakopiański COS dysponuje również w pobliżu przebudowaną w ubiegłym roku skocznią Wielka Krokiew.