DSC 0195 small KopiowanieNOWY TARG. Od ponad 60 lat 1 czerwca w wielu krajach obchodzony jest Dzień Dziecka. W tym roku gazeta internetowa Podhale Region również miała powód do świętowania. Swoją pierwszą rocznicę postanowiliśmy celebrować wraz z najmłodszymi wychowankami nowotarskiej CHATKI.

Minął rok od czasu, gdy Stowarzyszenie „Podhale – Nasz Dom" stworzyło gazetę internetową Podhaleregion.pl Nie bez przypadku DSC 0179 small KopiowanieDSC 0181small KopiowanieDSC 0189 small Kopiowaniewybrano wówczas datę 1 czerwca. Dzięki temu nie jesteśmy jedynymi, którzy tego dnia mają powód do radości. Nasze święto przypada w Międzynarodowym Dniu Dziecka przez co naszą rocznicę mogliśmy połączyć ze świętem tych, którzy potrafią okazywać radość, jak mało kto.DSC 0198 small KopiowanieDSC 0200 small KopiowanieDSC 0219 small KopiowanieDSC 0221 small KopiowanieDSC 0229 small Kopiowanie

Radość, uśmiechy, muzyka i wesoła zabawa – to nie opis wystawnego bankietu, lecz małego przyjęcia z okazji rocznicy. Było skromnie, aczkolwiek nikomu niczego nie brakowało. Wszystkich zebranych powitała Beata Szkaradzińska, redaktor naczelna Podhale Region życząc dzieciom z okazji ich święta wszelkiej pomyślności. Grażyna Kukulska, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego i przewodnicząca nowotarskiej CHATKI sprawiła nam niezwykłą niespodziankę w postaci wyjątkowego prezentu: figury anioła, który ma nad nami czDSC 0226 small Kopiowanieuwać.DSC 0227 small KopiowanieDSC 0233 small KopiowanieDSC 0248 small KopiowanieDSC 0252 small KopiowanieDSC 0254 small Kopiowanie

Podczas spotkania zrobiło się wyjątkowo słodko, nie tylko za sprawą miłych słów, lecz także rozdawanych cukierków. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście truskawkowy tort z logo Podhale Region i świeczką symbolizującą „roczek".

Słowo – towarzyszy wszystkim ludziom na każdym kroku. Dla nas dziennikarzy jest szczególnie ważne, gdyż to część wykonywanego przez nas zawodu. Codziennie setki słów... My piszemy. Wy drodzy Czytelnicy, oddajecie się lekturze naszych słów, artykułów, za co jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

Dziennikarze Podhale Region spędzili ten wyjątkowy dzień wśród osób, którym słowo nie przychodzi z lekkością.

Co by było gdyby ktoś odebrał nam słowa? Tego dnia nauczyliśmy się, że można przekazywać słowa w różny sposób. Wychowankowie CHATKI pokazali nam za pośrednictwem multimedialnej prezentacji, w jaki sposób ze sobą rozmawiają. - Mówimy uśmiechem, mówimy dłońmi, mówimy gestami i symbolami. Chcielibyśmy też mieć do kogo mówić i pragniemy, aby Nas słuchano. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy Nas odwiedzają, żeby też mówili o tym, jak można z Nami rozmawiać. Bardzo tego potrzebujemy. –mówiła jedna z opiekunek, a obrazy, zdjęcia same przemówiły.
Prezentacji towarzyszyła muzyka zespołu „Akurat", który niedawno gościł w Nowym Targu. Piosenka „Lubię mówić z Tobą" doskonale uzupełniła pokaz fotografii:

Kiedy z serca płyną słowa
Uderzają z wielką mocą
Krążą blisko wśród nas ot tak
Dając chętnym szczere złoto

I dlatego lubię mówić z Tobą
I dlatego lubię mówić z Tobą

Każdy myśli to co myśli
Myśli sobie moja głowa
Może w końcu mi się uda
Wypowiedzieć proste słowa

I dlatego lubię mówić z Tobą
I dlatego lubię mówić z Tobą

Akurat – „Lubię mówić z Tobą”

Wzruszeni i szczęśliwi, że mogliśmy połączyć te dwa wydarzenia, zakończyliśmy spotkanie. W przygotowanie naszego świętowania włączył się Marek Wierzba, za co dziękujemy.

Drodzy Czytelnicy

Minął rok od czasu, gdy witaliśmy Was w naszej nowej odsłonie - gazecie internetowej „Podhale Region". Byliśmy wówczas szczęśliwy, że mogliśmy do was wrócić w starym „Dziennikowym" zespole, jednak pełni obaw.

Dziś czujemy się znacznie pewniej, a to za sprawą wielu nam życzliwych ludzi, reprezentujących tak odmienne światy, jak: kultury, religii, nauki i samorządu, a nawet sportu i polityki.

Mocno wspierali nas i członkowie „Stowarzyszenia – Podhale Nasz Dom", wydawcy naszej gazety, nie szczędząc dobrych słów. Wiele pozytywnych słów, pełnych serdeczności otrzymaliśmy też od Państwa – Naszych Czytelników, za co dziękujemy.

Wchodzimy w kolejny rok, żyjąc nadzieją, że będzie jeszcze lepszy. Chcemy bowiem nadal dostarczać Państwu wielu emocji, szczególnie tych pozytywnych.

Chcemy udowodnić, że i dobra informacja, może być interesująca i medialna w myśl hasła „dobro rodzi dobro".

 

Beata Szkaradzińska
wraz z zespołem

A tu galeria zdjęć. Zapraszamy!