1SPYTKOWICE. W niedzielę 9 czerwca do Spytkowic zawita drugi wyścig z serii Pucharu Szlaku Solnego. To już dziewiąta edycja tych bardzo popularnych zawodów w kolarstwie górskim, w których każdy może zgłosić swój udział.

12 maja w Golkowicach wyścigiem o Puchar Burmistrza Wieliczki rozpoczęła się kolejna edycja Pucharu Szlaku Solnego. Około 190 kolarzy stanęło w szranki o najwyższe miejsca. Wśród zawodników pojawili się także reprezentanci Rosji, którzy doskonale poradzili sobie z pokonaniem trasy w malowniczej scenerii okolic Wieliczki.23

Puchar Szlaku Solnego składa się z kilku edycji, będących wyścigami o Puchar włodarzy samorządowych. Urząd Gminy Spytkowice i STF - ZP Orzeł Spytkowice są organizatorami drugich z kolei eliminacji w tegorocznych zawodach. Miłośnikom kolarstwa górskiego Spytkowice mają do zaoferowania naprawdę wiele. To doskonałe tereny do uprawiania sportu, jak również rewelacyjne miejsce do pieszych wędrówek w otoczeniu łąk i lasów.

W niedzielę 9 czerwca na terenie Kompleksu Beskid zostanie zlokalizowany zarówno start, jak i meta wyścigu. W zawodach MTB mogą wziąć udział wszyscy, którzy w dniu zawodów zgłoszą się w godz. 8.00 - 9.45 w biurze zawodów zlokalizowanym na stacji narciarskiej Beskid. Polski Związek Kolarski przyznał wszystkim wyścigom klasę „A", co wpływa motywująco na uczestników. Piękną tradycję zawodów stanowi fakt, iż prócz czołowych zawodników krajowych w imprezie biorą udział także dzieci szkolne. Dostępne są następujące kategorie wiekowe:

Chłopcy:
D1 - do 7 lat
D2 - 8 - 10 lat

Dziewczynki
D1 - do 7 lat
D2 - 8 - 10 lat

Mężczyźni
- Żak 11 – 12 lat
- młodzik 13 – 14 lat
- junior młodszy 15 – 16 lat
- junior 17 – 18 lat
- orlik 19 – 22 lat
- elita 23 – 29 lat
- master I do 39 lat
- masters II 40 - 49 lat
- masters III 50 - 59 lat
- masters IV 60 lat i starsi

Kobiety
- Żak 11 - 12 lat
- młodziczka 13 - 14 lat
- juniorka młodsza 15 - 16 lat
- juniorka 17 - 18 lat
- orliczka + elita (open) 19 - 29 lat

Dzięki tak ogromnej liczbie kategorii wiekowych, w sercach najmłodszych uczestników można zaszczepić miłość do kolarstwa górskiego. W ten sposób organizatorzy pragną przyciągnąć chętnych do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu. Celem zawodów prócz wyłonienia zwycięzców w kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji drużynowej jest również ukazanie bogactwa Podhala, Orawy i Ziemi Wielickiej. Kolejny wyścig odbędzie się 30 czerwca w Skomielnej Białej, a 28 lipca na Orawce. Zawody 8 września w Rabce-Zdroju zakończą tym samym tegoroczny Puchar Szlaku Solnego.

Zwycięzcy zawodów otrzymają nagrody pieniężne lub rzeczowe. Więcej informacji na temat wyścigu na stronie

www.pucharszlakusolnego.pl

 Zdjęcia: Organizatorzy