NOWY TARG. Trzecioklasiści pięciu nowotarskich Szkół Podstawowych od listopada przygotowywali się do Międzyszkolnego Konkursu konk brzech 039Czytelniczego pt. „W świecie wierszy Jana Brzechwy". Dziś w Szkole Podstawowej nr 4 poznaliśmy najlepszych znawców wierszy Jana Brzechwy.

Uczniowie trzecich klas od listopada zaznajamiali się z 20 utworami Jana Brzechwy, jak i faktami z życia poety. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „W świecie wierszy Jana Brzechwy" okazał się nie lada wyzwaniem, gdyż dzieci miały do rozwiązania wiele zadań, w których trzeba było wykazać się doskonałą znajomością utworów np. by dokończyć zdanie lub wymienić nazwy zwierząt, które pojawiają się w wierszu.

W trakcie krótkiej przerwy, uczniowie nie opuścili świata wierszy Jana Brzechwy, gdyż w ramach odpoczynku układali puzzle, jednak te również nawiązywały do twórczości poety. O końcowym zwycięstwie decydowała suma punktów: z testu i... oceny plakatu. Uczestnicy konkursu prócz wiedzy musieli wykazać się także talentem plastycznym i kreatywnością. Każdy z nich musiał zilustrować wybrany przez siebie wiersz i w formie prezentacji przekonać komisję do swojego wyboru.

Komisja w składzie: Beata Stasik – SP nr 4, Maria Chmielowska-Szymoniak – SP nr 11, Lidia Król – SP nr 6 oraz Justyna Bem-Kotlarz – SP nr 5, po podliczeniu wszystkich punktów zdobytych przez uczestników zadecydowała o przyznaniu następujących miejsc:

I miejsce – Anna Wojtczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5
II miejsce – Gabriela Dziedzic ze Szkoły Podstawowej nr 3
III miejsce – Zuzanna Udziela ze Szkoły Podstawowej nr 6

Komisja przyznała, iż poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że to było stresujące przeżycie. Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk Dyrektora szkoły Pawła Zycha otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, bez względu na zdobytą ilość punktów. Dyrektor również wyraził nadzieję, że tego typu konkursy będą z czasem cieszyć się coraz to większym powodzeniem wśród szkół. A uczniowie? Po rozdaniu nagród zdążyli już zapomnieć o stresie i z dumą, i uśmiechem na twarzy prezentowali dyplomy, które pokażą swoim rodzicom po przyjściu do domu.

GALERIA

Fot. Anna Giżycka