1CZARNY DUNAJEC. Dziś oficjalnie otwarto nową siedzibę miejscowego gimnazjum. Poświęcenia placówki dokonał ks. dziekan Krzysztof Kocot. Były też przemówienia, program artystyczny i życzenia, także dla nauczycieli z okazji ich święta.

W uroczystości udział wzięły władze gminne na czele z wójtem Józefem Babiczem, duchowieństwo, parlamentarzyści: senator Stanisław Hodorowicz oraz poseł Edward siarka, a także uczniowie, nauczyciele i ich rodzice. Dyrektor szkoły Ewa Palenik nie szczędziła słów podzięki dla wójta i radnych za wysiłek włożony w budowę nowej szkoły.234Gimnazjum powstało w zaledwie 2 lata. Jego budowa ruszyła w czerwcu 2010 roku, a została zakończona latem tego roku. Jest ono częścią większego kompleksu oświatowego budowanego od 2004 do 2009 roku, a złożonego z budynku Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej. Inwestycja kosztowała w sumie 16 mln zł, z tego ponad 4 miliony były to środki pozyskane z MRPO. Oddana w tym roku część kosztowała blisko 4, 9 mln zł.
Nowe gimnazjum to budynek trzykondygnacyjny, ocieplony. Jego architektura nawiązuje do istniejącej Szkoły Podstawowej i do architektury podhalańskiej. Budynek gimnazjum jest połączony z budynkiem sali gimnastycznej i szkoły podstawowej. Całkowita powierzchnia użytkowa nowej inwestycji wynosi aż 2334,32 m kwadratowe!