euronatablicyREGION. Konkurs skierowany jest do szkól powiatów: nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego. Mogą w nim wziąć udział jednak tylko po dwie klasy. Dzięki niemu można jednak nie tylko pogłębić swą wiedzę, ale i zdobyć atrakcyjne nagrody.

- Interesuje Cię jak nasze otoczenie zmienia się dzięki Funduszom Europejskim? Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę i zdobyć atrakcyjną nagrodę? Zaangażuj swoją szkołę i zgłoś się do udziału w konkursie – apelują organizatorzy Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Funduszy Europejskich z Lokalnego Punktu Informacyjnego w Nowym Targu.
Konkurs „EURO NA TABLICY" – jak zapewniają organizatorzy - skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu podniesienie świadomości o dostępności środków unijnych w Małopolsce oraz wiedzy o roli Samorządu Województwa Małopolskiego w rozdysponowywaniu środków pochodzących z Funduszy Europejskich.
- W pierwszym etapie konsultanci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich będą oferować lekcje europejskie w zgłoszonych szkołach, o tematyce związanej z funduszami europejskimi. Szkoły mogą zgłaszać udział w projekcie do 19 października 2012 r. Jedna szkoła może zgłosić maksymalnie dwie klasy. Z pośród uczniów, którzy brali udział w lekcjach, szkoły wytypują cztery osoby, które powalczą o nagrody w finałach regionalnych konkursu. Finały zostaną zorganizowane na początku grudnia w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Nowym Targu. Atrakcją dla finalistów będzie udział w grze planszowej „Małopolska gra o dotacje", która oparta jest na popularnej grze typu Monopol. Ci z finalistów którzy wykażą się największą wiedzą o Funduszach Europejskich zdobędą atrakcyjne nagrody – tablet multimedialny, aparat cyfrowy i odtwarzacz MP4. Uczestnicy finałów w walce o nagrody będą dopingowani przez koleżanki i kolegów ze swoich szkół. Na widzów również czekają atrakcje, w trakcie każdego z finałów rozlosowanych zostanie 10 zestawów upominków od organizatora.
Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w Regulaminie Konkursu oraz w Punktach Informacyjnych o Funduszach Europejskich.
Dokumenty zgłoszeniowe oraz Regulamin Konkursu można pobrać ze strony www.fundusze.malopolska.pl.
Szkoły z terenu powiatów: nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego przesyłają zgłoszenia na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Funduszy Europejskich, Lokalny Punkt Informacyjny w Nowym Targu
Al. 1000-lecia 35
34-400 Nowy Targ
Tel. 18/ 26-61-372 lub pod nr fax. 18/ 26-61-372;
bądź też drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.