Fantazyjne drinki Fot. z archiwum ZSCKRPOWIAT NOWOTARSKI. Urząd Marszałkowski był organizatorem konkursu „Mam zawód. Mam fantazję", w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce". Najwyższe miejsca w województwie zajęły tam botaniczki i ogrodniczki, barmanki i kucharki z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, błyszcząc umiejętnościami i pomysłami.

Smak i oprawa Fot. z archiwum ZSCKRCzęść konkursowychZwycięski projekt ogrodu Fot. z archiwum ZSCKR zmagań odbywała się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej. Rywalizowało tam dziesięć drużyn z całej Małopolski. Konkurs w branży rolno-przetwórczej składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu roślin z materiału żywego oraz ze zdjęć i plansz, natomiast drugi - na wykonaniu ogólnego projektu koncepcyjnego ogrodu przydomowego, w tym na doborze gatunkowym dla projektu przedogródka i sporządzeniu wizualizacji.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego reprezentowały w Nawojowej uczennice technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu: Joanna Szumal i Dorota Brawiak z klasy III oraz Izabela Baziuk z klasy IV. Nasze uczennice pokonały rywali i w obydwu konkurencjach uzyskały najwyższą liczbę punktów, rozpoznając rośliny według poprawnej nomenklatury botanicznej w języku polskim i łacińskim. Stworzyły też interesujący projekt koncepcyjny ogrodu przydomowego. Swoim przygotowaniem i talentem zasłużyły na I miejsce w Małopolsce.

W Krakowie natomiast reprezentanci szkół z całego województwa rywalizowali w konkursie branży turystyczno– gastronomicznej. Startowały tam m.in. uczennice ZSCKR z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Również i w tej kategorii przedstawicielki popularnego "wetu" okazały się rewelacyjne.
I miejsce w kategorii „barman" zajęła Małgosia Niemiec, która przygotowała long-drinka o nazwie „Chłód ananasa" oraz short-drinka „Różowa Maczeta".
III miejsce w kategorii „kucharz" przypadło Marysi Kowalczyk, za „Roladkę z kurczaka z serem pleśniowym na mixie sałat". To wysokie miejsce wywalczyła ona, rywalizując wśród 15 drużyn.

W ogóle podczas konkursowych zmagań uczennice wykazały się fantazją i pełnym profesjonalizmem.
Wręczenie nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursu „Mam zawód. Mam fantazję" zaplanowano podczas Uroczystej Gali Zawodów w grudniu.