loiga strzel 640x449NOWY TARG. Uczniowie klas mundurowych Prywatnego Liceum im. Venuleta zdominowali tegoroczną edycję Szkolnej Ligi Strzeleckiej w Nowym Targu. Zdobyli aż cztery puchary.

W tym roku na zmaganiach na nowotarskiej strzelnicy rywalizowało dziewięć szkolnych drużyn z terenu całego powiatu nowotarskiego. Jak się okazało, najlepsze oko mają młodzi kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Venuleta w Nowym Targu.

Drugie miejsce zajęli strzelcy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Goszczyńskiego w Nowym Targu. Na ostatnim stopniu podium stanęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Nowym Targu.

Nowotarscy kadeci zdominowali również indywidualną klasyfikację strzelców. Najczęściej w dziesiątkę trafiała bowiem Dagmara Żaba, nieco gorzej, bo ostatecznie zajmując drugie miejsce w zawodach strzelał Karol Czyszczoń. Na podium stanęła też Weronika Pietraszek. Wszyscy to uczniowie klas mundurowych Prywatnego Liceum.

- Gratuluję zwycięzcom jak również wszystkim uczestnikom tych zawodów - mówił Marek Fryźlewicz, burmistrz stolicy Podhala, który młodym strzelcom wręczał nagrody i dyplomy. - Trzeba przyznać, że zawody strzeleckie to w Nowym Targu kolejna inicjatywa godna pochwały, która wzbogaca ofertę i życie w naszym mieście.