W deszczu konfetti Fot. Anna SzopińskaNOWY TARG. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 11 im. Armii Krajowej właściwie nie było to tworzenie placu zabaw od zera, ale rozbudowa istniejącego tam wcześniej. Od dziś dzieciarnia może przy szkole hulać na bezpiecznej przestrzeni 500 metrów kwadratowych.

Nowe i stare urządzenia Fot. Anna SzopińskaRekreacyjne Goście Fot. Anna Szopińskamiejsce Dla nich te słodkości Fot. Anna Szopińskadla najmłodszychPoświęcenie Fot. Anna Szopińska zostało Wstęga - obowiązkowo Fot. Anna SzopińskapoświęconeNiech no tylko... Fot. Anna Szopińska i uroczyście ...wyjrzy słońce Fot. Anna Szopińskaotwarte, z udziałem uczniów, nauczycieli, miejskich władz, kilku radnych. Razem z nimi przewodniczący Rady, Paweł Liszka, przekazał dyrektorowi „jedenastki", Robertowi Furcy, torbę słodkości, która zaraz powędrowała w ręce dzieci, z zastrzeżeniem, by ani jeden papierek nie został na wyłożonym poliuretanowo-gumowym granulatem placu...

Ponieważ plac zabaw jest duży - obok nowych urządzeń zostało stare wyposażenie, a więc może się tu bawić sporo dzieci jednocześnie, mając do dyspozycji aż 10 kolorowych obiektów. Ciągi komunikacyjne wyściela tartan. Nowy chodnik z kostki brukowej ma szerokość półtora metra. Jest wystarczająco dużo ławek, by mona było odpocząć.

Inwestycje na placu zabaw kosztowały 236 tys. zł, w tej kwocie ponad 107,5 tys. stanowi uzyskana w ramach programu „Radosna Szkoła" dotacja z budżetu państwa. Po szkołach podstawowych nr 3, 5 i 2 – „jedenastka" jest czwartą w mieście, przy której dzieci mogą się wyszaleć bez obawy urazu.