bezpzimow19NOWY TARG – RABKA-ZDRÓJ. Wzorem lat ubiegłych w okresie ferii zimowych Państwowa Straż Pożarna prowadzi akcję "Bezpieczne Zimowisko - Otwarte Strażnice" dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Będą one miały okazję przyjrzenia się jednostkom PSP i pracy strażaków zarówno w Nowym Targu, jak i w Rabce-Zdroju.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu informuje, że w styczniu i lutym istnieje możliwość zwiedzania Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych na terenie powiatu nowotarskiego przez zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Podczas zwiedzania strażacy udzielą informacji na temat działań ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną oraz na temat postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Ponadto grupy będą mogły zapoznać się z używanym przez Państwową Straż Pożarną sprzętem i możliwościami jego wykorzystania podczas działań ratowniczych.

Zwiedzanie strażnic odbywać się będzie codziennie w godzinach od 10.00 do 13.00 po wcześniejszym uzgodnieniu z Dowódcami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych.

  Telefony kontaktowe:

JRG Nowy Targ

Dowódca – bryg. Janusz Barnaś

18 261 09 93

18 266 70 89

 JRG Rabka-Zdrój

Dowódca – mł. bryg. Jacek Fic

18 267 64 00

18 267 64 10