opole3NOWY TARG. W opolskim Innowacyjnym Centrum Symulacji Medycznej odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim Challenge 2019. Drużyna z PPWSZ zdobyła bardzo dobre II miejsce.

 „Podhalanka” była reprezentowana przez zespół studentek Kierunku Pielęgniarstwo w składzie: Barbara Bulas, Małgorzata Malacina, Patrycja Budz, Katarzyna Kulig i Patrycja Barnaś.

Studentki przygotowywały się do rywalizacji, uczestnicząc w zajęciach Sekcji Symulacji Medycznej utworzonej przy kole naukowym InterNurse, które funkcjonuje przy Instytucie Nauk o Zdrowiu PPWSZ. Spotkania przygotowawcze odbywały się w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej PPWSZ, z wykorzystaniem wyspecjalizowanego sprzętu dydaktycznego oraz technik z udziałem pacjentów symulowanych. Proces przygotowań do zawodów zainicjowany oraz koordynowany był przez Kierownika Centrum Symulacji Medycznej mgr Justynę Adamczuk przy nieocenionym wsparciu nauczycieli akademickich, dr Pauliny Jabłońskiej i mgr Kingi Fecko-Gałowicz oraz technika symulacji medycznej lic. Krzysztofa Guzika. 

received 481758479243378

Zawody odbywały się przez dwa dni, w pierwszym dniu zaplanowano 4 scenariusze kwalifikacyjne, a w drugim dniu scenariusz finałowy. Zadanie w postaci scenariusza zakładało podjęcie stosownych działań w zaaranżowanej sytuacji klinicznej - podczas zadań wykorzystane były symulatory dzieci i osób dorosłych oraz prawdziwy sprzęt medyczny, jak również wprowadzone były elementy symulacji hybrydowej z wykorzystaniem pacjentów symulowanych.

Do finału kwalifikowały się dwie drużyny, które podczas rywalizacji zdobyły największą ilość punktów. Drużyna z PPWSZ w pierwszym dniu rywalizacji nie miała sobie równych, zdobyła tych punktów najwięcej. Walka w finale była bardzo wyrównana, ostatecznie drużynie z PPWSZ przypadło bardzo dobre II miejsce. 

Beata Szkaradzińska, rzecznik prasowy PPWSZ

Radość z II miejsca

Fot. archiwum PPWSZ