x1 IMG 5717

W Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach odbyło się podsumowanie „ Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2018/2019 .

Podczas uroczystej gali nagrodzone zostały szkoły, które w ramach rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada), w łącznej klasyfikacji zajęły miejsca 1 - 10.  Najważniejszą informacją było zajęcie przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego pierwszego miejsca w klasyfikacji końcowej szkół średnich !!! Nasi zawodnicy zgromadzili 52 punkty . Druga pozycja przypadła Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata w Krakowie z 48 punktami. Trzecie miejsce to sukces I LO w Bochni z 45 punktami. Warto odnotować , że do rywalizacji przystąpiło około 300 szkół województwa małopolskiego , a sklasyfikowanych zostało 116.

x1 IMG 5728

Delegacji Goszczyńskiego przewodniczyła Pani Maria Kopeć Dyrektor Szkoły , trener Piotr Jabłoński . Nauczycieli wychowania fizycznego reprezentowali Szymon Pohrebny i Sebastian Świerzbiński , a sportowców ,lekkoatleci Emilia Biernat oraz Bartłomiej Knapczyk.

Punkty do klasyfikacji w roku szkolnym 2018/2019 zdobywały również uczennice i uczniowie uczestniczący w zawodach: w koszykówce, szachach, badmintonie, kolarstwie górskim, snowboardzie, narciarstwie alpejskim i w pływaniu.

Żródło: szkola