15776444 konkurschem

Konkurs organizowany jest od 1988 przez pracowników Wydziału Chemii UJ oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ, a jego celem jest sprawdzenie wiedzy chemicznej uczniów oraz  zainteresowanie ich interdyscyplinarną dziedziną nauki jaką jest chemia.

 W roku szkolnym 2019/2020, w konkursie wzięło udział 590 uczniów klas II oraz ponad 700 maturzystów. Do ścisłego finału kwalifikuje się 200 osób z najlepszymi wynikami na obu poziomach. Uczniowie mierzą się z zadaniami problemowymi i obliczeniowymi, które wymagają od nich korzystanie z szerokiego zakresu wiedzy oraz umiejętności rozwiązywania zadań problemowych.

Do finału zakwalifikowali się:
z klas II: Arendarczyk Mateusz (2B), Fryźlewicz Kamila(2E), Grobarczyk Olga(2E), Halczak Karolina(2E),  Kozik Adam(2E), Sinkiewicz Anna(2E), Waksmundzki-Luberda Damian(2E), Żurek Wiktoria(2E)
z klas III: Cionżyński Wojciech(3F), Hudyka Grzegorz(3F), Kubicz Sylwia(3B), Omylak Patryk(3E), Łukaszczyk Weronika (3A)

Opiekunowie uczniów: mgr Gabriela Głodziak(3E, 3F, 3A), mgr Justyna Pałka (2B, 3B), mgr Anna Róg(2E)

Finał odbędzie się 7 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.   Gratulujemy Młodym Chemikom i życzymy dalszych sukcesów.