olimpniem

Mario Haas (2f), Patryk Guziak (1Bg) oraz Natalia Guziak (1B) – uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, przeszli z sukcesem przez eliminacje szkolne (listopad), okręgowe (luty) i po części pisemnej i ustnej zostali zakwalifikowani do finału 43. Olimpiady Języka Niemieckiego, który odbędzie się w Poznaniu  w dniach 3.04.- 5.04

Do etapu szkolnego przystąpiło siedmioro uczniów:  Carolin Haas, Patryk Guziak, Natalia Guziak oraz Anna Majchrzak z klasy pierwszej, Witold Bogdał, Marta Krempaszanka, Mario Haas z klasy drugiej z rozszerzoną nauką języka niemieckiego oraz Paulina Pierwoła z klasy trzeciej. Do etapu okręgowego przeszło sześcioro uczestników, którzy przystąpili do testu leksykalno- gramatycznego obejmującego całość gramatyki niemieckiej. Czwórka uczestników z najwyższą punktacją po części pisemnej została zakwalifikowana do części ustnej.

Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością języka niemieckiego, a także szeroką wiedzą z zakresu literatury, historii i geografii krajów niemieckojęzycznych. Przed nimi jeszcze wiele pracy i przygotowań do finału, ale już teraz trzymamy za nich kciuki i gratulujemy dotychczasowych sukcesów!

źródło: szkoła