zobaczyc.matematyke

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie uruchomiła wersję artystyczną Konkursu„Zobaczyć Matematykę”.Wśród Finalistów znalazły się dwie licealistki I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, które poprzez swój sukces potwierdziły, iż: „Matematyka jest kobietą” .

Finalistkami XII edycji Konkursu Zobaczyć Matematykę – wersja artystyczna zostały: Edyta Wesołowska (kl.2c), autorka obrazu „Matematyka jest kobietą” Patrycja Pietraszek (kl.3c), autorka pracy „Codzienność”

Opiekunem i odkrywcą talentu artystycznego uczennic jest mgr Krystyna PodkanowiczKonkurs ma na celu propagowanie matematyki za pomocą pracy plastycznej w dowolnej trwałej technice plastycznej, przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wykonanie pracy artystycznej nawiązując do zagadnień związanych z matematyką w dowolnej technice malarskiej czy rysunkowej na dowolnym materiale. Przygotowana praca powinna w niekonwencjonalny sposób propagować matematykę.

źródło: szkoła