DSC04362 KopiowanieDwie niewielkie szkoły podstawowe z rabiańskiej gminy, czyli Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Bielance oraz Szkoła Podstawowa im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu znalazły się w gronie 20 małopolskich szkół, które otrzymały wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej za realizację projektu pt. „Mam 6 lat".


Na uroczystą galę wręczenia wyróżnień, która odbyła się w Teatrze Groteska w Krakowie, zaproszeni zostali uczniowie, rodzice i wychowawcy. Była to nie lada atrakcja dla dzieciaków, które nie tylko mogły zwiedzić królewski Kraków, wysłuchać hejnału z wieży mariackiej i posłuchać legendy, ale i zobaczyć wystawioną dla nich bajkę o dzielnym Szewczyku Dratewce.

Kraków Kopiowanie
Celem konkursu „Mama 6 lat" było zaprezentowanie ciekawych pomysłów na przyjazną adaptację sześciolatków w nowych warunkach, jakimi jest szkoła i konieczność nauki. Konkurs skierowany był do rad rodziców i składał się z dwóch modułów. Pierwszy miał nazwę: „Sześciolatek w przyjaznej szkole" i był skierowany do rad rodziców w szkołach. Musiały one odpowiedzieć na pytanie: Jak moja szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do pierwszej klasy? Drugi moduł pod nazwą „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły" był adresowany do rad rodziców w przedszkolach. Musieli oni z kolei odpowiedzieć na pytanie: Jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, by przejście dziecka z przedszkola do szkoły podstawowej było przyjazne?

SP Podsarnie 2 Kopiowanie
- W obu modułach należało opisać takie działania, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz partnerzy ze środowiska pozarządowego. Ponadto swoje sprawozdanie należało udokumentować poprzez prezentację multimedialną, wykonanie ciekawych albumów i przesłanie prac plastycznych dzieci – wyjaśnia Danuta Siarka, dyrektor Szkoły w Podsarniu.

SP Podsarnie Kopiowanie