POWIAT NOWOTARSKI. Piętnaście prac z III miejsce Fot. z archiwum Sanepid sześciu gimnazjów w powiecie nowotarskim napłynęło na konkurs sportowo-fotograficzny „Aktywność zatrzymana..... w kadrze 2012", ogłoszony przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Uczestnicy to uczniowie placówek, które w roku szkolnym 2011/2012 realizowały program edukacyjny „Trzymaj Formę!". A są to gimnazja w Maruszynie Górnej, Łapszach Niżnych, Frydmanie, Lipnicy Wielkiej, nowotarska „jedynka" i „trójka" w Ochotnicy Górnej. Laureatów konkursu wyłaniało jury złożone z pracowników Powiatowej Stacji Sanepid i Anny Dziubas – szefowej Galerii BWA „Jatki" w Nowym Targu.

I miejsce zajęła Magdalena Błach - uczennica Gimnazjum Nr 1 w Nowym Targu, autorka zdjęcia powietrznych ewolucji podczas halowych ćwiczeń; II - Jolanta Strzęp, uczennica Gimnazjum w Maruszynie Górnej, za fotkę propagującą ruch zimową porą; a III - Patrycja Babik, uczennica Gimnazjum we Frydmanie, również za dynamiczną zimową fotografię.

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kowalczyk z Gimnazjum w Łapszach Niżnych, Piotr Lichosyt z Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej, Magdalena Michalak z Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej,
Zbigniew Król z Gimnazjum Nr 3 w Ochotnicy Górnej i Aleksandra Guzik z Gimnazjum Nr 1 w Nowym Targu.