RABKA-ZDRÓJ. dni otwarte szkola4 i 5 kwietnia to Dni Otwarte w Szkole Podstawowej Specjalnej i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju. W piątek 4 kwietnia w godz. od 10 do 17, a w sobotę 5 kwietnia w godz. od 9 do 15 rodzice dzieci z wadami wzroku będą mieli możliwość zwiedzania szkoły.

Szkoła Podstawowa Specjalna i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju przyjmuje dzieci z wadami wzroku: słabowidzące i niewidome - z upośledzeniem umysłowym, dodatkową niepełnosprawnością ruchową i zaburzeniami rozwoju.

W ramach Dni Otwartych istnieje możliwość zwiedzenia szkoły i internatu. W programie znalazły się konsultacje ze specjalistami w zakresie rehabilitacji wzroku, ruchu, orientacji przestrzennej, a także spotkanie z tyflopedagogiem – nauczycielem niewidomych i niedowidzących.

Celem działalności szkoły jest edukacja, wychowanie i rewalidacja dzieci słabowidzących i niewidomych ze sprzężoną niepełnosprawnością.

EDUKACJA - Szkoła realizuje program dla dzieci słabowidzących i niewidomych z niepełnosprawnością intelektualną dostosowując go do indywidualnych możliwości ucznia.

WYCHOWANIE - Szkoła daje możliwość pobytu ucznia w internacie zapewniając wszechstronny rozwój zainteresowań, zdolności i talentów muzycznych, teatralnych, a także przygotowuje dzieci do samodzielności w zakresie czynności życia codziennego.

REWALIDACJA - Szkoła gwarantuje dodatkową pomoc uczniowi w zakresie zajęć rewalidacyjnych: z terapii widzenia, orientacji w przestrzeni, rehabilitacji ruchowej i logopedii.

Szkoła zapewnia także: opiekę medyczną, pomoc psychologiczną i opiekę duszpasterską.

Kontakt:
Szkoła Podstawowa Specjalna i Gimnazjum
dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących
w Rabce-Zdroju
ul. Słoneczna 11
34-700 Rabka-Zdrój
Tel./fax 018 2676525
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.rabka.laski.edu.pl