targedI Targi Edukacji i Pracy - pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION
NOWY TARG. Przez hole Miejskiego Ośrodka Kultury od rana przewija się tłum młodych ludzi. To ci, którzy „szukają pomysłu na siebie", czyli możliwości kształcenia dającej im szansę rozwinięcia osobistych predyspozycji zainteresowań, ale i dobrą perspektywę zawodową. I Targi Edukacji i pracy przedstawiają ofertę kilkunastu placówek edukacyjnych z Małopolski – od wyższych uczelni po szkoły średnie.

Efektowne, dynamiczne prezentacje w postaci sztuk walki wręcz, samoobrony i ratownictwa wyszły nawet przed budynek. Przygotowali je uczniowie z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.

Stoiska wewnątrz oferują bogaty materiał informacyjnym, ale też wabią rekwizytami, słodyczami, wypiekami własnej produkcji, umundurowaniem, zabiegami kosmetycznymi, relaksacyjnymi, pokazem makijażu. I Targi gromadzą szkoły różnych typów: publiczne, prywatne, licealne, zawodowe. Wszystkie z ciekawymi specjalizacjami.

Odwiedzający mogą liczyć na rabaty oraz prezenty motywujące do podjęcia nauki w danej placówce.

- W Nowym Targu organizujemy takie Targi po raz pierwszy, ale mamy za sobą już około dziesięciu edycji na Śląsku i w Małopolsce – mówi Daniel Musiał z olkuskiej firmy Bimage, przedstawiciel organizatora imprezy. – Wybieramy regiony, gdzie takich targów jeszcze nie ma. Pojawiły się tu uczelnie wyższe – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera z nowoczesnymi kierunkami ekonomicznymi, Staropolska szkoła Wyższa z siedzibą Kielcach, ale oddziałem w Myślenicach. Małopolskie Centrum Edukacji oferuje kształcenie od przedszkola, ale też studia podyplomowe. Apeiron – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego - w Krakowie edukuje pracowników ochrony. Wśród placówek miejscowych są Prywatne Szkoły Średnie prof. im. Jana Venuleta, jest Centrum Nauki i Biznesu „Żak", oferujące kierunki odpłatne i nieodpłatne. Ale ofertę targową kierujemy też do osób, które mają już jakieś wykształcenie, lecz poszukują możliwości rozwoju. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą kierunki zawodowe, ekonomiczne, rolnicze, menedżerskie i inne.

I Targi Edukacji i Pracy będą dziś trwały do godz. 15.

Fot. Anna Szopińska

Tutaj - galeria zdjęć:

I Targi Edukacji