Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki Fot. Anna Szopińska NOWY TARG. Krzysztof Leksycki – inicjator Stowarzyszenia „Viva l'Arte" i muzycznych „Wieczorów Czwartkowych", założyciel Orawskiego Stowarzyszenia Artystycznego – wychodzi do miłośników pięknych brzmień z wakacyjną ofertą. Jutro (w czwartek) pod wieczór, w ratuszu, rozpoczynają się Sierpniowe Spotkania z Klasyką.

Nie pierwszy raz epokowo i w ratuszu Fot. Anna Szopińska Osiadli na Orawie małżonkowie - czyli Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki – w pierwszy koncertowy wieczór zapraszają do wysłuchania kompozycji mistrzów XVII i XVIII wieku. Znakomici wykonawcy, którzy wspólnie tworzą „Duo Sonore", objęli je tytułem „Serenada Notturna". Początek – o godz. 19, wstęp wolny.

Organizatorzy sierpniowych Spotkań z Klasyką, którym patronuje burmistrz, to Stowarzyszenie Viva l'Arte i Miejski Ośrodek Kultury.

W tym cyklu odbędą się jeszcze dwa koncerty: 16 i 23 sierpnia. Wszystkie o tej samej godzinie, lecz drugi w ratuszu, a trzeci – w kościele św. Katarzyny. Drugi nosi tytuł „Clarinetto Brillante", a trzeci – „Fortepiano Kameralnie". Skład wykonawców wzbogaci się o kolejnych świetnych interpretatorów. Prócz skrzypiec zabrzmią altówka, wiolonczela, fortepian. Będzie kameralnie, epokowo i na wysokim poziomie.