IMG 0916 640x429KROŚCIENKO. U stóp Pienin trwa festiwal “Pieniny-Kultura-Sacrum” . W niedzielę odbył się spektakl słowno-muzyczny, którego wykonawcami byli: Tomasz Glanc oraz Andrzej Róg.

- Tematem wieczoru były teksty kazań Jezuity Ks. Piotra Skargi, które odtworzone wiernie i w sposób wielce sugestywny stały się inspiracją do improwizacji organowych - mówi Agnieszka Radwan - Stefańska, dyrektor artystyczny festiwalu. - Licznie zgromadzona w niedzielne popołudnie publiczność nagrodziła artystów owacją i słowami uznania, teksty, choć sprzed kilkuset lat i muzyka improwizowana w silny sposób zadziałały na wyobraźnię i ‘przemówiły’ w czasach obecnych.

Koncert wysłuchał Ks. Bp. Wiesław Lechowicz, który sprawuje Patronat Honorowy nad tegorocznym Festiwalem. W słowie skierowanym do wykonawców koncertu i do publiczności zachęcał, aby piękno i sztuka pomagały człowiekowi wzrastać ku dobru i wewnętrznej harmonii.

- Przedostatni koncert tegorocznej trzeciej edycji Festiwalu ‘Pieniny-Kultura-Sacrum’, a zarazem ostatni w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem wypełni w połowie muzyka organowa, tym razem w wykonaniu artysty z Włoch Marco di Lenola - zapowiada Radwan - Stefańska. - Wykonawca oprócz klasyki organowej, zaprezentuje mało znaną w Polsce włoską muzykę organową. W drugiej części koncertu, poprzez barwny świat muzyki krajów Europy i nie tylko poprowadzi słuchaczy znakomity duet dwojga artystów: akordeonisty Pawła Palucha i klarnecisty Roberta Mosiora. W ich interpretacji usłyszymy piękną harmonię, ogniste rytmy, pełne temperamentu interpretacje i najwyższej próby artyzm. Warto się wybrać i posłuchać.

Na koncert zapraszamy 12 sierpnia o godzinie 16:30 do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza do Krościenka n. Dunajcem.