Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki Fot. Anna Szopińska NOWY TARG. Stowarzyszenie Viva l'Arte Miejski Ośrodek Kultury zapraszają dziś o godz. 19 ratusza, na drugie z cyklu Sierpniowych Spotkań z Klasyką. Skład wykonawców będzie tym razem poszerzony, a w repertuarze – utwory Haydna i Mozarta.

Kameralny koncert nosi tytuł „Clarinetto Brillante". W reprezentacyjnej sali ratusza zabrzmią skrzypce, klarnet, altówka i wiolonczela. Wykonawcy-mistrzowie to: Arkadiusz Adamski (klarnet) oraz Kwartet Festiwalowy w składzie: Ilona Nieciąg, Krzysztof Leksycki (skrzypce), Gianfranco Borelli (altówka), Anna Armatys-Borelli (wiolonczela). W ich interpretacji melomani usłyszą Kwartet smyczkowy D-dur op. 76 nr 5 Józefa Haydna oraz Kwintet klarnetowy A-dur KV 581 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Znów będą więc królowali najznakomitsi kompozytorzy baroku.

Trzecie i ostatnie z cyklu muzycznych spotkań – za tydzień, 23 sierpnia, ale już nie w ratuszu, lecz w kościele św. Katarzyny. Do wykonawców dołączy jeszcze Luba Nawrocka (fortepian).