Twórcy spektaklu Fot. Marta AnkiersztejnNOWY TARG. Miasto miało szczęście znaleźć się wśród 21 miejscowości, na trasie, gdzie realizowany jest artystyczny projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego „Lato w teatrze". Oznacza to moc dwudniowych, bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych. Początek – już jutro.

Zamysł polega na tym, że podczas wakacji trupa aktorów, muzyków i cyrkowców przemierza całą Polskę w pogoni za uciekającym Pinokiem. Rozbijają oni wielki namiot w kolejnych miejscowościach, zapraszając mieszkańców do Cyrku Ogniojada! W widowisku biorą udział także: Świerszcz, Lis, Kot, Błękitna Wróżka oraz Dżepetto. Może pojawi się też Pinokio...

Projekt artystyczny "Gdzie jest Pionokio?" składa się ze spektaklu granego w namiocie cyrkowym, a także parady, gry miejskiej i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Wstęp jest wolny, a udział w warsztatach – po wcześniejszym zapisaniu się za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Kultury. W Nowym Targu namiot zostanie rozbity na placu Zespołu Szkół Technicznych, w pobliżu miasteczka komunikacyjnego.

Program przedstawia się następująco:
Dzień I
11 – parada ulicami miasta Pinokio! Szukamy Cię!
18 – spektakl Gdzie jest Pinokio? zakończony wspólnym muzykowaniem z Trio Quatro Fromaggi

Dzień II
10 – 14.30 – warsztaty muzyczne, plastyczne i ruchowe dla dzieci i młodzieży oraz gra miejska
• każdy warsztat odbywa się dwukrotnie
• w jednym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 20 osób
• czas trwania warsztatu: 1 godzina