Twórcy spektaklu Fot. Marta AnkiersztejnNOWY TARG. Miasto miało szczęście znaleźć się wśród 21 miejscowości, na trasie, gdzie realizowany jest artystyczny projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego „Lato w teatrze". Oznacza to moc dwudniowych, bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych. Początek – już jutro.

Zamysł polega na tym, że podczas wakacji trupa aktorów, muzyków i cyrkowców przemierza całą Polskę w pogoni za uciekającym Pinokiem. Rozbijają oni wielki namiot w kolejnych miejscowościach, zapraszając mieszkańców do Cyrku Ogniojada! W widowisku biorą udział także: Świerszcz, Lis, Kot, Błękitna Wróżka oraz Dżepetto. Może pojawi się też Pinokio...

Projekt artystyczny "Gdzie jest Pionokio?" składa się ze spektaklu granego w namiocie cyrkowym, a także parady, gry miejskiej i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Wstęp jest wolny, a udział w warsztatach – po wcześniejszym zapisaniu się za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Kultury. W Nowym Targu namiot zostanie rozbity na placu Zespołu Szkół Technicznych, w pobliżu miasteczka komunikacyjnego.

Program przedstawia się następująco:
Dzień I
11 – parada ulicami miasta Pinokio! Szukamy Cię!
18 – spektakl Gdzie jest Pinokio? zakończony wspólnym muzykowaniem z Trio Quatro Fromaggi

Dzień II
10 – 14.30 – warsztaty muzyczne, plastyczne i ruchowe dla dzieci i młodzieży oraz gra miejska
• każdy warsztat odbywa się dwukrotnie
• w jednym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 20 osób
• czas trwania warsztatu: 1 godzina


Podróż do brzucha Wieloryba - warsztat dźwiękowy dla dwóch grup wiekowych 3–7 oraz 7–11 lat
Czy w podróż przez wnętrze wieloryba trzeba wziąć kalosze i parasol? A może lepszy będzie strój kąpielowy? Podczas warsztatu dzięki muzyce i wyobraźni poznamy najciemniejsze zaułki wielorybiego brzucha.

Kurs przysposobienia do Cyrku Ogniojada - warsztat cyrkowy dla dwóch grup wiekowych: 3–7 oraz 7–14 lat
Sztuka cyrkowa jest rodzajem zabawy z róznymi możliwościami. Marzysz, by zostać cyrkowcem? Spróbuj swoich sił! Na zajęciach poznamy tajniki żonglerki, ekwilibrystyki i akrobatyki.

Czego Świerszcz nie wytańczy, Błękitna Wróżka dośpiewa - warsztat muzyczny dla dwóch grup wiekowych: 7–11 lat oraz 12–16 lat
Zapraszamy wszystkich na spotkanie z zespołem Trio Quatro Fromaggi, który udowodni, że muzykę można zobaczyć, dotknąć i smakować. Muzykowanie zakończy wspólne ułożenie piosenki o okolicy oraz przygotowanie teledysku.

Uszy puchną, nos nie rośnie - warsztat opowiadania dla dwóch grup wiekowych: 4–6 oraz 7–11 lat
Każde dziecko wie, że kłamać nie wolno. Czasem jednak wyobraźnia ponosi nas i wymyślamy niestworzone historie. Podczas zajęć będziemy zmyślać i gadać bzdury. Wspólnie stworzymy Najdziwniejszą Opowieść Świata!

Trupa zebrana naprędce - gra miejska. W grze może wziąć udział maksymalnie 10 osób. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 lat
Zespołowa zabawa w przestrzeni miejskiej to okazja do sprawdzenia nie tylko cyrkowych umiejętności, ale także wspólnej pracy w grupie.


Program warszatów:

10 – 11 – Podróż do brzucha Wieloryba (dla dzieci w wieku 7–11 lat)

Kurs przysposobienia do Cyrku Ogniojada (dla dzieci w wieku 3–7 lat)

11 – 12 - Podróż do brzucha Wieloryba (dla dzieci w wieku 3–7 lat)

Kurs przysposobienia do Cyrku Ogniojada (dla dzieci w wieku 7–14 lat)

12 – 13.30 - Trupa zebrana naprędce (gra miejska dla dzieci powyżej 10 lat)

12.30 – 13.30 - Uszy puchną, nos nie rośnie (dla dzieci w wieku 7–11 lat)

Czego Świerszcz nie wytańczy, Błękitna Wróżka dośpiewa (dla dzieci w wieku 7–11 lat)

13.30 – 14.30 - Uszy puchną, nos nie rośnie (dla dzieci w wieku 4–6 lat)

Czego Świerszcz nie wytańczy, Błękitna Wróżka dośpiewa (dla dzieci w wieku 12–16 lat)