baitaBUKOWINA TATRZAŃSKA. W bukowiańskim Domu Ludowym zainaugurowano cykl literackich spotkań autorskich Baita i Literatura. O swej twórczości opowiadali podhalańscy pisarze i literaci.

Spotkania literackie w Baicie to imprezy promujące kulturę podhalańską i gminę Bukowina Tatrzańska. To kameralne spotkania z pisarzami i poetami w atmosferze nieformalnej, przy włoskim winie i smakołykach z południowych Włoch.

- Na Podhalu panuje klimat sprzyjający powstawaniu dzieł - mówiła Ewa Czamańska, prowadząca bukowiańskie spotkanie. - Literatura która powstaje tutaj, która czerpie z bogactwa doświadczeń ludzi stąd, taka literatura jest skarbem naszego regionu.

Licznie zgromadzeni pasjonaci słowa pisanego mogli osobiście w czasie spotkania porozmawiać m.in. ze Stanisławą Galicą Górkiewicz, Ewą Matuszewską, Marią Nurowską, Józefem Pitoniem, czy też Beatą Sabałą- Zielińską.

{gallery}https://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/105178735777498389342/albumid/5809836331978235617?alt=rss&kind=photo&hl=pl{/gallery}

{jathumbnail off}