Plakat koncertuNOWY TARG. Nowotarżanie już przywykli do atrakcji w dzień patronki miasta – św. kataryny Aleksandryjskiej. Tego roku jednak Miejski Ośrodek Kultury nie organizuje imprezy z okazji „imienin miasta". Zaprasza jednak dziś, w niedzielę 25 listopada, o godz. 18, na koncert (za biletami w niewysokiej cenie) „Światowe Przeboje Muzyki Filmowej". W najbliższy czwartek natomiast MOK i Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zapraszają do ratusza na wykład Barbary Słuszkiewicz z okazji święta patronki miasta, pt. „Herb, Ratusz Nowego Targu – atrybuty miasta na przestrzeni wieków" (wstęp wolny).

Plakat wykładuWykonawcy dzisiejszego koncertu „Światowe Przeboje Muzyki Filmowej" to Joanna Błażej–Łukasik, Paweł Łukasika oraz zespół „Impressja". W programie m.in. melodie z filmów: „Skrzypek na dachu", „Love story", „Różowa pantera", „Ogniem i mieczem", „Lista Schindlera" i „Misja". Bilety w cenie 12 zł – ulgowe, 20 zł – normalne do nabycia w MOK. Rezerwacja: 18 266 32 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ŚWIATOWE PRZEBOJE MUZYKI FILMOWEJ to koncert, który przywołuje na myśl najpiękniejsze kadry światowego kina – zachęcają organizatorzy. Program obfituje w najbardziej popularne motywy i melodie takich mistrzów jak: Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, John Williams, Krzesimir Dębski, Ennio Morricone i inni. Piękna muzyka, doskonałe aranżacje, znakomite wykonanie, błyskotliwe słowo wiążące tworzą rewelacyjny koncert, którego publiczność nie chce zakończyć!

A oto wybrane melodie z tego repertuaru:

W. Kazanecki: Walc Barbary („Noce i Dnie")
W. Kilar: Polonez („Pan Tadeusz")
E. Morricone: Gabriel's Oboe („Misja")
W. Kilar: Walc ("Trędowata")
A. Kurylewicz: Ścieżka dźwiękowa ("Polskie drogi")
K. Komeda: Kołysanka ("Rossemary's baby")

K. Dębski: Dumka ("Ogniem i mieczem")
F. Lai: Love story ("Love story")
L. Bernstein: Leitmotiv ("Siedmiu wspaniałych")
J. Bock: „Gdybym był bogaczem" ("Skrzypek na dachu")
J. Bock: „Sunrise, sunset" ("Skrzypek na dachu")
C. Jobbim: „Girl from Ipanema" ("Girl from Ipanema")
H. Mancini: Leitmotiv ("Różowa Pantera")
J. Williams: Leitmotiv („Lista Schindlera")

Wszystkie melodie tego koncertu rozbrzmiewają w wykonaniu kwartetu smyczkowego, fortepianu oraz solistów - wokalistów jazzowych (w wybranych utworach). Jego atutem są aranżacje zbliżone do oryginalnych z ekranu, bogate pełne brzmienie ośmioosobowego zespołu, a także słowo wiążące, wprowadzające w świat filmu oraz anegdot z filmowych planów.

Z kolei w najbliższy czwartek, 29 listopada o godz. 17, MOK i Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zapraszają na wykład Barbary Słuszkiewicz z okazji święta patronki Miasta, pt. „Herb, Ratusz Nowego Targu – atrybuty miasta na przestrzeni wieków". Wstęp wolny.