tatrwinter18NOWY TARG. Bez mała 230 par zgromadził V Turniej Tańca Winter Tatry Cup. Efektowna i coraz popularniejsza międzynarodowa impreza odbyła się na parkiecie Hali „Gorce”, pod honorowym patronatem Burmistrza i Starosty Nowotarskiego. W kilku konkurencjach startowali zawodnicy w wieku od 3 do 25 lat, wśród nich pary na mistrzowskim poziomie.

Ze względu na frekwencję, niezwykle miłą atmosferę i świąteczną scenografię, ale przede wszystkim poziom występujących par, jak powiada organizator, Bolesław Bara:

- Było to wielkie wydarzenie mnóstwo dzieci, mnóstwo młodzieży, mnóstwo kibiców. Tych, którzy kochają taniec, kochają wspaniałą muzykę. Podziwiać można było nie tylko rywalizację sportową, ale tych naprawdę najlepszych. Gościliśmy mistrzów świata w pokazach w kategorii Junior I – 14 – 15 lat. Był „mezalians” polsko-litewski: Klaudia Grabowska i Gabrielus Vaikasas – finaliści Mistrzostw Europy w tańcach standardowych. Był św. Mikołaj, były prezenty, medale, puchary. Było to więc wielkie święto tańca w Nowym Targu.

Pary z Białorusi, Ukrainy, reprezentacje Litwy i Estonii – pokazują, że Turniej przyciąga zawodników nie tylko z Małopolski i Polski, rozsławia więc miasto jako coraz bardziej znany ośrodek taneczny. Zawodnicy przyjeżdżają tutaj chętnie, gdyż udział w Turnieju to nie tylko rywalizacja, ale możliwość skorzystania z tego, o co postarali się organizatorzy, czyli Akademia Tańca.

- To nie tylko sam Turniej, ale i kulig i aqua-park, i zwiedzanie – mówi Bolesław Bara. - Dzieci z Ukrainy były na meczu hokejowym. Cieszymy się ogromnie, że dzięki wsparciu naszych przyjaciół, sponsorów i miasta, ta impreza – zwłaszcza jej zimowa edycja - rozrasta się, jest coraz zacniejsza. Przyjeżdżają nowi tancerze, nowi sędziowie i każdy jest zadowolony.

W Turnieju dominuje co prawda taniec towarzyski, ponieważ formuła Turnieju obejmuje także pokazy tańca jazzowego. Popisywały się również cheerleaderki. Liczna reprezentacja Ukrainy tańczyła we wszystkich sześciu grupach.

Mnóstwo pracy w zorganizowanie międzynarodowej imprezy włożyła przede wszystkim Dorota Muszyńska-Bara prowadząca Akademię Tańca.

Tańczący goście zza wschodniej granicy na Podhalu spędzili kilka dni i nie wyobrażają sobie kolejnej zimy bez takiej imprezy jak nowotarski Turniej.

V Tatry Winter Cup

Fot. Anna Szopińska