11ZAKOPANE. Za nami kolejny udany Sylwester Marzeń z Dwójką w Zakopanem. Kilkadziesiąt tysięcy osób bawiło się przed największą i najpiękniejszą sceną w Polsce – na Górnej Równi Krupowej. W TVP2 występy gwiazd obejrzało ponad 7,5 mln osób. O północy milionom Polaków wraz z artystami życzenia noworoczne złożył Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Tę jedyną w roku i niezapomnianą noc zakopiańska publiczność spędziła w doborowym towarzystwie. Niesamowite wrażenia i wspaniałą atmosferę zapewniły gwiazdy takie jak Alvaro Soler, Ricchi e Poveri, duet Al Bano i Romina Power, Thomas Anders z zespołu Modern Talking i grupa Shanguy, Zenek Martyniuk, Sławomir i Kajra, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Natalia Schroeder, Golec uOrkiestra, Sylwia Grzeszczak, Weekend, Boys. Pod Giewontem rozbrzmiewały same muzyczne hity i mimo zimowej aury było naprawdę gorąco. Imprezę poprowadziła Barbara Kurdej-Szatan wraz z Tomaszem Kammelem. Były także regionalne podhalańskie akcenty – na początku koncertu na scenie pojawiła się Hania Rybka.

Telewizji Polskiej udało się pobić ubiegłoroczny rekord, jeżeli chodzi o liczbę osób oglądających transmisję. Średnio było to aż 6,4 mln osób oraz 7,9 mln w piku o godz. 22.31. Oprócz rekordu oglądalności ważne jest także, że w Zakopanem było spokojnie i bezpiecznie. Policja nie odnotowała żadnych poważniejszych incydentów związanych z imprezą masową.

fot. RKW, Kronos Media A tutaj zdjęcia na stronie UM Zakopane