koncprzed191NOWY TARG. Było sielsko, anielsko, góralsko i nowocześnie. Doroczny koncert nowotarskich przedszkolaków „Dzieciątku śpiewajmy”, zainicjowany i prowadzony przez panią dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 4, Zofię Wideł, odbył się już 13. raz. I należy do tych wydarzeń, przy których MOK nie musi się martwić o frekwencję, bo widownia jest pełna, a scena drży od dziecięcej ekspresji.

W koncercie - coraz bogatszym repertuarowo i kostiumowo - prezentują swoje kolędowe programy wszystkie placówki przedszkolne z miasta. Przez scenę przewinął się więc cały tłum krasnoludków w anielskich szatkach lub góralskich strojach, śpiewających i tańczących z muzycznym podkładem, a nawet z własną instrumentacją.

koncprzed192Ogarniały ten żywioł panie wychowawczynie i siostry zakonne oraz akompaniatorki towarzyszące dziecięcym występom na gitarze i na skrzypcach.

Nie brakło góralskiej szopki z papieskimi flagami, owieczek, pastuszków, gwiazdy na kiju, siarczystego „zbójnickiego”, pląsów ze światełkami po ciemnej scenie. A nad całą tą świąteczną rekwizytornią unosiły się melodyjne, wdzięczne kolędy – znane i nieznane, pisane specjalnie dla małych wykonawców. 

Na brawa rozczulonej widowni zasłużyły dzieciaki z przedszkoli nr 2 i 4, z przedszkola przy Zespole Placówek Szkolnych, Wychowawczych i Opiekuńczych oraz przedszkoli niepublicznych: Liwlandia, Lokomotywa, Fiku Miku, Słoneczne Przedszkole i Wesoły Korowód, także z przedszkola Zgromadzenia Sióstr Serafitek.  

koncprzed193Na dyplomy, słodycze od burmistrza Grzegorza Watychy, ciepłe słowa pani Bożeny Bryl - szefowej nowotarskiej Delegatury Kuratorium i Oświaty i Wychowania w Krakowie, „Szczęść Boże!” od wiceprzewodniczącego nowotarskiej Rady Jana Łapsy, także na  brawa od swoich krewnych – mali kolędnicy zapracowali sobie bez wątpienia.

Dzieciątku śpiewajmy - XIII koncert

Fot. Anna Szopińska