W zeszłym roku była Kozucha Kłamczucha Fot. Anna SzopińskaNOWY TARG. Tego roku Mikołajową atrakcją, czyli tradycyjną bajką z VIP-ami będzie spektakl „O Szewczyku, strasznym Smoku, Czarownicach i Królewnie" w adaptacji Dariusza Wiktorowicza. Premierowy spektakl – dla dzieci i nie dla dzieci – jutro, w środę, 5 grudnia o godz. 17 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

W tym roku będzie o strasznym smoku Fot. z archiwum MOKBajkę Z tegorocznych prób Fot. MOK wyreżyserował Z tegorocznych prób Fot. MOK krakowski aktor iZ tegorocznych prób Fot. MOK pedagog Juliusz Chrząstowski, do niedawna animator Studia Teatralnego MOK. W tym roku na scenie pojawią się nowe osobistości: m. in. Henryk Chrobak, Tadeusz Watycha. Obsadę w „Spotkaniach" uzupełniają znani już aktorzy Sceny Dorosłych MOK.

Ważnym elementem wieczoru jest możliwość zakupu przez uczestników paczki ze smakołykami dla dzieci z rodzin ubogich (ale nie jest to warunek wstępu na spektakl).

Tego też dnia, po spektaklu, dzieci mogą się spotkać ze Świętym Mikołajem. Kto jest zainteresowany, by Mikołaj wręczył dziecku paczkę, może się skontaktować z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu, tel. 18 266 21 32 lub e-mail 18 266 21 32.

W bajce wystąpią:

KRÓL – burmistrz – MarekFryźlewicz
KRÓLEWNA FILIŻANKA – Katarzyna Podkanowicz
NIANIA – Ewa Fudalewicz
OCHMISTRZ - Tomek Zieliński
DWÓRKA – Małgorzata Wagner
RYCERZ I – Maciej Mikulski
RYCERZ II – Staszek Apostoł
RYCERZ III – Mariusz Jelonek
CZAROWNICA I – Ewa Kokot
CZARNOWNICA II – Jola Czubernat
CZAROWNICA III – Alicja Krzystyniak
DOMEK NA KURZEJ STOPCE – Sławek Mancewicz, Tadeusz Watycha, Henryk Chrobak
SMOK – Barbara Skiba, Krystyna Mikulska, Ziemowit Halota, Jola Apostoł
SZEWCZYK – Mirek Spera

Reżyseria: Juliusz Chrząstowski
Muzyka i opracowanie muzyczne: Maciej Mikulski