teatrplej191NOWY TARG. W restauracji „Ruczaj” (dawnej „Bacówce”, czyli domu kultury NZPS „Podhale”) - odżyje teatralna tradycja tego obiektu. Po kilku latach gościnnych występów w Miejskim Ośrodku Kultury Teatr Plejada uruchamia swój oddział w Nowym Targu ze stałym repertuarem. Teatr Plejada zainaugurował swoją działalność w Krakowie 14. października 2012 roku.

Nowa przestrzeń Teatru Plejada, powstałego z inicjatywy dyrektora artystycznego, aktora i reżysera – Piotra Męderaka, mieści się przy ul. Ludźmierskiej 32 w Nowym Targu, w budynku Restauracji Ruczaj. Aby zwiększyć komfort Widzów, teatr zainstaluje amfiteatralną widownię i scenę z profesjonalnym zapleczem technicznym. Zaletą teatru będzie jego kameralny charakter. Wszyscy Widzowie będą mieć bardzo bliski kontakt z artystami. Widzowie będą mogli także skorzystać przed spektaklami w przerwach i po przedstawieniach z oferty Restauracji Ruczaj.

teatrplej193

- Mamy ogromną nadzieję, że teatr stanie się również nowym miejscem ożywionej aktywności kulturalnej i artystycznej. Chcemy przybliżyć mieszkańcom Nowego Targu, powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną oraz ułatwić dostęp do obcowania z sztuką teatralną. Nowa Scena Teatru Plejada stawia przede wszystkim na ambitny repertuar komediowo - farsowy skierowany do bardziej wymagającego Widza, oczekującego rozrywki na wysokim poziomie. Chcemy, by śmiech na naszych spektaklach nie był pustą rozrywką, ale by był zrównoważony refleksją. Tak jak w życiu, kiedy sytuacje zabawne przeplatają się ze smutnymi - mówi Piotr Męderak – aktor, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Plejada.

teatrplej194

Zespół teatru tworzą aktorzy związani przede wszystkim z Krakowem, Śląskiem i Zagłębiem. Są też osoby pochodzące z Nowego Targu (Mateusz Dewera) i Orawy (Anna Bugajska, Piotr Męderak, Maciej Rutkowski).

W repertuarze teatru są m. in. największe światowe przeboje farsowe: Mayday, Mayday 2, Prywatna klinika, Okno na parlament oraz inne świetne komedie i farsy: Symulacja, Piotr i Fryc – Cudowne zapylenie, Ostatnia wola papy. Teatr będzie także wystawiał w cyklu dopołudniowym i wieczornym znakomity spektakl Anny Burzyńskiej pt. Survival, skierowany do starszej młodzieży szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych, wpisując się tym samym w program edukacji i profilaktyki artystycznej teatru, który bawi, wzrusza i wychowuje.

teatrplej197

Pierwszym spektaklem, który będzie można zobaczyć w nowej siedzibie 17. listopada jest farsa pt. Prywatna klinika, światowy przebój teatru rozrywki, wystawiany w tym roku przez Teatr Plejada na scenie MOK, znakomicie przyjęty przez Widzów. Oficjalna inauguracja odbędzie się tydzień później, 24. listopada premierą komedii Freda Apke pt. Ostatnia wola papy, w reżyserii Piotra Męderaka i Katarzyny Galicy. Oprócz tych dwóch tytułów, teatr wystawi jeszcze w grudniu farsy: Mayday i Mayday 2. W nowym roku Teatr Plejada zaprasza na spektakle noworoczne 11. i 12. stycznia pt. Okno na parlament oraz inne przedstawienia.

Aktualny repertuar można znaleźć na stronie teatru: www.plejada.org.pl. Rezerwacje i sprzedaż biletów: www.plejada.org.pl / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / Tel. 515104483.

Plejada zagości w Ruczaju

Fot. Teatr Plejada