coz teroz bedzie

W najbliższy czwartek, tj. 16 stycznia o godzinie 19.00 na Wikarówce odbędzie się spektakl grupy teatralnej „Coz teroz bedzie”. To młodzi, twórczy mieszkańcy Białki, którzy ze sceny propagują góralską kulturę.

Przewodzi im pani Maria Kuruc, która odpowiada za reżyserię sztuki. O fabule opowiada autor, pan Piotr Kuruc: - Akcja sztuki rozgrywa się w Białce, w 1912 r. Dwie rodziny od lat toczą ze sobą sąsiedzki spór. Sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta, kiedy okazuje się, że ich dzieci są w sobie zakochane i planują wspólną przyszłość. Osiągnięcie pojednania między obiema rodzinami nie jest jednak prostym zadaniem. Wtem we wsi zjawiaja się niespodziewani i niezwykle pomocni goście... Kim oni są? Kim jest tytułowy "zabocony", czyli zapomniany, i jaka rodzinna tajemnica się z nim wiąże?

Przed Wami niejedna okazja, aby się o tym przekonać. Seanse odbywać się będą co czwartek przez całe ferie. Wstęp jest darmowy, jednak zachęcamy do wsparcia artystów przez wrzucenie jakiego grosa do kapelusa po przedstawieniu.

Zapowiada się niezła sztuka.

tekst: az

fot: Grupa Teatralna "Coz teroz bedzie"